Zakończyły się sportowe zmagania sołeckie, które cieszyły się dużym powodzeniem

(jw)
Sołectwo Sucha wywalczyło drugie miejsce i cieszy się ze sprzętu sportowego za 500 zł. Fot. Nadesłane
Była rywalizacja, ale i dobra zabawa.

W ramach rozgrywek przeprowadzono dziewięć imprez sportowych w takich dyscyplinach, jak piłka nożna, piłka nożna halowa, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, unihokej, kręgle, slalom sportowy dla dzieci 6-10 lat. - Z uwagi na zróżnicowaną liczbę mieszkańców, sołectwa podzieliliśmy na dwie grupy - informuje Paulina Kuffel, organizatorka zawodów.
Najbardziej usportowione sołectwo w gminie Lubiewo w pierwszej grupie to Płazowo, zdobyło 750 pkt za udział we wszystkich dyscyplinach sportowych i dostali 600 zł na zakup sprzętu sportowego. Drugie miejsce wywalczyło sołectwo Trutnowo i dostali 400 zł na sprzęt sportowy. Trzecie miejsce przypadło sołectwu Lubiewice i kupią sprzęt za 200 zł. Czwarte miejsce zajęło sołectwo Wełpin i kupią gadżety treningowe za 100 zł. Piąte miejsce i nagrodę pocieszenia dostało sołectwo Cierplewo.

Tytuł najbardziej usportowionego sołectwa w gminie Lubiewo w drugiej kategorii przypadł sołectwu Lubiewo. Oni zdobyli 760 pkt i dostali 800 zł na zakup sprzętu sportowego. Drugie miejsce na podium zajęło sołectwo Sucha. Trafiło do nich 500 zł na piłki i inne urządzenia. Trzecie miejsce przypadło sołectwu Minikowo i kupią sprzęt za 300 zł. Czwarte miejsce wywalczyło sołectwo Klonowo i cieszą się z nagrody 200 zł. Nagrody pocieszenia za zajęcie piątego miejsca dostało sołectwo Bysław i za szóste - Bysławek.

- Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nie liczą się wyniki, ale przede wszystkim to, że razem świetnie się bawimy - mówi Kuffel.