Zawodnicy klubów Victoria Osielsko i Gryf Wojnowo nagrodzeni

Adam Lewandowski
Niestety,  nie wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zmieścili się na tej pamiątkowej fotografii ze starostą  powiatu bydgoskiego...
Niestety, nie wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zmieścili się na tej pamiątkowej fotografii ze starostą powiatu bydgoskiego... Katarzyna Wysocka
Wczoraj sesję Rady Powiatu Bydgoskiego zdominowali sportowcy. Bo władze powiatu postanowiły nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

Nie tylko zawodników, ale i trenerów. - Nic tak nie cieszy, jak osiągnięcia naszych młodych sportowców - tak powiedział Zenon Rydelski, przewodniczący rady powiatu, który powitał ich wraz ze starostą Wojciechem Porzychem.

ZOBACZ: Tyle zarabiają Polacy za granicą [STAWKI]

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Bydgoskiego nagrody II stopnia otrzymało 10 sportowców. Wśród nich Magdalena Lipińska - z Klubu Sportowego VICTORIA Osielsko. Trenuje zapasy od 13 lat. Zdobyła 4 medale mistrzostw Polski i pucharów Polski w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Kolejnym nagrodzonym był Paweł Ziemba - również z KS VICTORIA Osielsko, także trenujący zapasy. Od 12 lat. Zdobył łącznie 7 medali na mistrzostwach Polski.

Dominika Wiśniewska jest czołową zawodniczką Uczniowskiego Ludowego LKS GRYF Wojnowo. Od trzech lat Polski Związek Zapaśniczy powołuje ją do kadry. W zeszłym roku zdobyła złoto w mistrzostwach Polski. Karolina Gackowska - również LKS Gryf Wojnowo - zdobyła brąz na mistrzostwach Polski. Adam Górzyński - czołowy zapaśnik ULKS GRYF Wojnowo, także członek kadry, zdobył wiele medali, od 2 lat wyjeżdża już także na mistrzostwa Europy. Jego kolega klubowy - zapaśnik Sylwester Mateja - w ubr. zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS . Tak więc także ULKS Gryf Wojnowo zapasami stoi... W roku 2015 4 zawodników zajęło od I do III m. w zawodach ogólnopolskich. O innych nagrodzonych przez powiat napiszemy wkrótce.