Uczniowie ze szkół podstawowych z gminy, czyli z Zegartowic i Dubielna, walczyli o puchar wójta gminy Papowo Biskupie. Zmaganiom przyglądali się dyrektorzy obydwu podstawówek i duże grono kibiców. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Maria Sykurska i Romuald Pudlewski.
Uczniów podzielono na dwie grupy wiekowe: starszą i młodszą. Starsi rozegrali mecz w systemie 2x 30 minut, zaś młodsi 2x 15 minut. W zmaganiach obu kategorii zwyciężyli uczniowie z Zegartowic.
Na zakończenie turnieju zorganizowano zawody w przeciąganiu liny. W obyu kategoriach wiekowych zwyciężyli uczniowie z Dubielna. Oprócz pucharów, medali i dyplomów na uczestników zmagań czekały słodkie przekąski i napoje.