Zamknij

Gazeta Pomorska

Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu będzie mieć już w lipcu nową salę sportową

- Spełniają się nasze marzenia. Uczniów, ich rodziców mojego poprzednika i moje - mówi Piotr Kendzierski, dyrektor Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego

Dominik Fijałkowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/16] Następne

- Spełniają się nasze marzenia. Uczniów, ich rodziców mojego poprzednika i moje - mówi Piotr Kendzierski, dyrektor Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.

Pod koniec lipca na terenie szkoły oddana zostanie do użytku piękna, nowa sala sportowa. Marzyły o niej całe pokolenia uczniów, rodziców i nauczycieli placówki, która specjalizuje się w pracy z niepełnosprawnymi dzieciakami i młodzieżą.

Z budową sali wiąże się ciekawa historia. Podczas jednego z programów telewizyjnych lider zespołu Lemon opowiadał o starej japońskiej legendzie. Mówi ona, że jeśli ktoś mocno o czymś marzy, ten powinien wykonać metodą origami 1000 papierowych żurawi. I tak też się stało. Uczniowie i nauczyciele opanowali tę metodę. Wykonali 1000 żurawi i wraz z makietą wymarzonej sali gimnastycznej wręczyli je staroście inowrocławskiemu. Było to w roku 2015. Wówczas nie padły jednak żadne obietnice, bo w budżecie powiatu na tak kosztowną inwestycję nie było pieniędzy. Udało się je zabezpieczyć rok później. A potem sprawa ruszyła, jak z przysłowiowego kopyta.

Wybrana w przetargu firma Revbud z Torunia weszła na plac budowy pod koniec ub. roku. Salę postawiła w kilka miesięcy.

- Inwestycja pochłonie ostatecznie prawie dwa i pół miliona złotych. To nieco więcej niż początkowo planowaliśmy wydać na ten cel - zauważa starosta Tadeusz Majewski.

Sala nie jest obiektem pełnowymiarowym. Architektów i budowlańców ograniczały rozmiary szkolnego terenu. Nie oznacza to jednak, że powstał jakiś niewielki budyneczek. Obiekt robi wrażenie. Wewnątrz znajdzie się wielofunkcyjne boisko o wymiarach 24 na 12 metrów do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Będą tam także ulokowane dwie szatnie, WC, prysznice, oraz oddzielne WC z natryskiem dla osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano i wybudowano pomieszczenia techniczne, na sprzęt sportowy i gabinet trenera.

- Lepsze warunki do ćwiczeń umożliwią naszym dzieciom odzyskać sprawność ruchową, osiąganie sukcesów w zawodach sportowych oraz w zmaganiu się z codziennością - dodaje dyrektor Kendzierski.

Na obecną chwilę sala posiada już tylną elewację. Niebawem ekipy przystąpią do kładzenia elewacji od strony frontowej. Obsadzona została stolarka okienna. Wewnątrz sali trwa m. in. tynkowanie ścian i kładzenie płytek. W trakcie są roboty dachowe. Jak podkreśla starosta, odbiorowi obiektu sprzyjać powinien okres wakacyjny. Będzie bowiem czas na odpowiednie przygotowanie obiektu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy