Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strzelnica wirtualna w Zespole Szkół RCKU w Przemystce. Uczniowie będą mieć zajęcia strzeleckie

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
ZS RCKU w Przemystce (powiat radziejowski) w lutym 2024 roku wzbogacił się o wirtualną strzelnicę.
ZS RCKU w Przemystce (powiat radziejowski) w lutym 2024 roku wzbogacił się o wirtualną strzelnicę. ZS RCKU w Przemystce
Zespół Szkół RCKU w Przemystce (powiat radziejowski) wzbogacił się o wirtualna strzelnicę, na której uczniowie będą doskonalić zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Strzelnica kosztowała około 140 tysięcy złotych. 80 procent tej kwoty pochodzi z rządowych środków, pozostałą kwotę pokryło Starostwo Powiatowe w Radziejowie.

Wirtualna strzelnica w ZS RCKU w Przemystce

Uczniowie ZS RCKU w Przemystce korzystają już z wirtualnej strzelnicy. Strzelnica kosztowała blisko 140 tysięcy złotych, z czego 80 procent, to dofinansowano ze środków programu rządowego „Strzelnica w powiecie”, a pozostałą kwotę zabezpieczyło Starostwo Powiatowe w Radziejowie. Wszystkie prace związane z przechowywaniem i zabezpieczeniem broni oraz organizacją sali strzeleckiej szkoła wykonała we własnym zakresie.

Sukcesy uczniów z Zespołu Szkół RCKU w Przemystce w roku szkolnym 2022/2023

W czwartek 8 lutego 2024 roku, w ZSRCKU w Przemystce - z udziałem władz powiatu, przedstawicieli służb mundurowych, dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej - odbyło się uroczyste przekazanie do użytku wirtualnej strzelnicy, którą urządzono dzięki projektowi Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”. Uroczystego otwarcia strzelnicy dokonali starosta Jarosław Kołtuniak i pułkownik Grzegorz Tucholski z Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku.

Studniówka 2024 ZS RCKU Przemystka w gminie Radziejów. Zdjęcia

Takie możliwości daje wirtualna strzelnica uczniom w Przemystce

- „Strzelnica w powiecie” to działający od kilku lat rządowy projekt, który zapewnienia obywatelom możliwości doskonalenia posługiwania się bronią palną w sposób bezpieczny. Jego celem jest zwiększenie dostępności i popularyzacji szkoleń strzeleckich oraz kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków strzeleckich wśród młodzieży szkolnej. Nowo powstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania - od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni, sześciu karabinków i sześciu pistoletów z funkcją wyzwalania strzału, imitację odgłosu i zjawiska odrzutu, rozpoznawalność strzałów w ogniu pojedynczym i seryjnym – informują nauczyciele Zespołu Szkół RCKU w Przemystce.

Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie będą mogli doskonalić zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Opiekunem strzelnicy Maria Ola Malinowska, która prowadzi zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa.

Uczniowie ZS RCKU w Przemystce korzystają już z wirtualnej strzelnicy
Uczniowie ZS RCKU w Przemystce korzystają już z wirtualnej strzelnicy ZS RCKU w Przemystce
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strzelnica wirtualna w Zespole Szkół RCKU w Przemystce. Uczniowie będą mieć zajęcia strzeleckie - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska