Zobacz wideo: W szpitalu dziecięcym usunięto rozległego guza podstawy czaszki

Pracownicy Teatru Polskiego w Bydgoszczy wspominają Łukasza Gajdzisa
„Nie jesteśmy w stanie pogodzić się z faktem, że życie wspaniałego człowieka i artysty zostało przerwane tak wcześnie. Wierzymy jednak, że wkład, jaki wniósł Łukasz Gajdzis w budowanie bydgoskiej sceny i jej zespołu, będzie trwał w nas, i w naszym Teatrze. W tych trudnych dniach nasze myśli kierujemy ku rodzinie i bliskim Zmarłego, którym pragniemy złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy wsparcia” – piszą pracownicy Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Pracownicy bydgoskiego teatru zaznaczają, że wiadomość o śmierci Łukasza Gajdzisa przyjęli ze smutkiem i bólem. Wspominają go jako aktora teatralnego i filmowego, reżysera, tłumacza, byłego dyrektora, ale przede wszystkim kolegę.
Łukasza Gajdzisa wspomina też Łukasz Błażejewski - scenograf, performer, malarz, twórca scenografii i kostiumów związany m.in. ze scenami w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Bydgoszczy.
„Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów, więc jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi" - pisze Łukasz Błażejewski.
Kariera Łukasza Gajdzisa
Łukasz Gajdzis urodził się 28 marca 1984 roku w Bydgoszczy. Był absolwentem wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Skończył też studia podyplomowe z reżyserii opery i innych form teatru muzycznego w PWST w Krakowie. W latach 2007-2012 występował na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W latach 2017-2020 był dyrektorem placówki.
„W ciągu trzech lat z zespołem TPB i wieloma uznanymi twórczyniami i twórcami przygotował 17 premier oraz współtworzył trzy edycje Festiwalu Prapremier. W tym czasie wyreżyserował dwa spektakle – „Kopciuszka” Joëla Pommerata oraz „Amadeusza” Petera Shaffera, którym pożegnał się z bydgoską publicznością w 2020 roku” – wspominają go pracownicy bydgoskiego teatru. „Za czasów jego dyrekcji Teatr Polski w Bydgoszczy stał się koproducentem spektaklu „My, Europa, Uczta narodów” w reżyserii Rolanda Auzet, który miał swoją premierę w 2019 roku na Festiwalu Teatralnym w Awinionie, jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń teatralnych na świecie. W ramach działań międzynarodowych powstał także spektakl „Wycinanki. List z morza” w reżyserii Yojiro Ichikawy, który został zaprezentowany w New National Theatre Tokyo. Jako dyrektor stworzył wytyczne i nadzorował powstawanie projektu przebudowy TPB, który obecnie jest realizowany”.
W latach 2013-2016 był kierownikiem artystycznym i zastępcą dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. Mogliśmy go zobaczyć w kilku serialach (m.in. "Na Wspólnej" i "Kryminalni") oraz w filmach: "Johny", "Run Boy Run" i "Złodzieje serc".