
O czym należy pamiętać podczas pieczenia kiełbasek poza domem oraz co należy zrobić, gdy stracimy kontrolę nad ogniem opowiada Paweł Korgol, rzecznik prasowy grudziądzkiej straży pożarnej:
- Przed rozpoczęciem grillowania upewnijmy się, że pod paleniskiem nie ma łatwopalnego materiału. Dobrze jest też mieć pod ręką gaśnicę. Jeśli jednak nie mamy jej przy sobie, a ogień zaczyna się rozprzestrzeniać, możemy go stłumić kurtką, bądź bluzą - mówi Korgol.
Jednocześnie wytyka najczęściej popełniane błędy w takich przypadkach. - Bardzo często ludzie próbują pomóc sobie gałęziami. W większości przypadków przynosi to jednak zupełnie inny od zamierzonego efekt, bo ogień rozprzestrzenia się jeszcze bardziej - dostrzega Korgol.

Nie tylko bezpieczeństwo przemawia na „nie”, jeśli chodzi natomiast o grillowanie na balkonie mieszkania w bloku.
- W tym roku jeszcze nie mieliśmy takiej skargi, ale zdarzały się wcześniej. To rzadkie przypadki, ale były - mówi Andrzej Burkiewicz, kierownik administracji Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Rządz.
Regulamin używania lokali i utrzymania porządku w nieruchomościach tej administracji mówi wprost: „Zabrania się grillowania na balkonach, loggiach, terenach zieleni oraz ogródkach przydomowych”.