
Naomi Campbell zaczynała w dzieciństwie swoją karierę w mediach - w wieku 7 lat wystąpiła w teledysku Boba Marleya do piosenki "Is This Love". W końcu lat 80. modelka zaczęła występować na wybiegach dla takich projektantów, jak Gianni Versace, Azzedine Alaïa i Isaac Mizrahi. Pozowała też dla legendarnych już fotografów, między innymi Petera Lindbergha, Herba Rittsa i Bruce'a Webera.
Choć w świecie modelingu i mody był to czas, gdy odzywały się rasistowskie głosy, wiele razy mogła liczyć na wsparcie środowiska. Sama wspomniała w jednym z wywiadów postawę Turlington i Evangelistę, mówiącym reprezentantom Dolce & Gabbana, "Jeśli nie bierzecie Naomi, nie macie i nas". Wraz ze wspomnianymi modelkami stała się "Trójcą", czyli najbardziej rozpoznawalnej i wpływowej trójki modelek generacji.
Na wybiegu dla Vivienne Westwood sensacją stał się jej upadek z powodu niezwykle wysokich butów na trzydziestocentymetrowych obcasach, które potem wystawiono w Victoria and Albert Museum w Londynie.
Campbell zatrudniano na pokazach takich domów mody, jak Marc Jacobs, Yves Saint Laurent, Chloé, Diane Von Furstenberg, Prada, Chanel, Givenchy, Dolce & Gabbana, Burberry, Karl Lagerfeld, Versace, Helmut Lang, Christian Dior, John Galliano, Ralph Lauren, Valentino. Występowała w reklamach dla Fendi, Burberry, Dolce & Gabbana, Escada, Louisa Vuittona, Prady, Ralpha Laurena, Chloé, Versace, Givenchy, Blumarine, Yves Saint Laurent.
Pomimo swojego sukcesu jej agencja, Elite Model Management, reprezentująca ją od 1987, zadecydowała o zakończeniu z nią kontraktu, ponieważ "żadna ilość pieniędzy, jaką zarabiała, ani posiadany przez nią prestiż nie były w stanie usprawiedliwić przemocy" wobec reprezentantów agencji i klientów.Założyciel agencji, John Casablancas, opisał ją jako "manipulacyjną, intrygancką, wulgarną i niemożliwą do zniesienia". Do legendy przeszły jej zachowania - jak rzucanie telefonem w asystentki.