W pierwszej kolejności naprawiamy to, co złego zima wyrządziła skórze - regenerujemy ją i głęboko nawilżamy. Co roku na początku wiosny do gabinetów trafia duża grupa pacjentów ze zmianami naczyniowymi związanymi z działaniem niskich temperatur i wilgoci zimą. Podstawową metodą leczenia tego rodzaju zmian jest terapia laserowa. Dla uzyskania zadowalającego efektu konieczna jest seria 2-3 zabiegów w określonym odstępie czasu - co cztery tygodnie.
Pamiętajmy też o regeneracji skóry, czyli złuszczeniu warstwy rogowej. Do jej wykonania stosuje się peeling laserowy lub chemiczny, ułatwiający transport substancji biologicznie aktywnych w głąb skóry. Na tak przygotowaną skórę stosowane są zabiegi rewitalizująco-nawilżające.
Wiosna to również odpowiedni moment, aby rozpocząć walkę z cellulitem, rozstępami, tkanką tłuszczową. Doskonałym zabiegiem na poprawę napięcia, wyglądu skóry dla osób walczących z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej na biodrach, brzuchu, udach, pośladkach jest masaż podciśnieniowy.
Dodatkowo zabieg daje uczucie komfortu, pomaga zwalczać stres i relaksuje. W walce z defektami skutecznym zabiegiem jest mezoterapia, która koryguje niedoskonałości, poprawia gładkość i jędrność skóry a w terapiach łączonych z innymi zabiegami potęguje ich efekty.
Profilaktycznie wiosną powinno się poddać diagnostyce znamiona skórne w celu ich ewentualnego usunięcia bez pozostawienia śladów i blizn.
Znamiona, które nie budzą wątpliwości medycznych można usunąć stosując laser, fale radiowe czy krioterapię. Natomiast w przypadku podejrzeń co do odmiany znamiona najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest zabieg chirurgiczny i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany.
W okresie wiosny może nasilić się proces zwiększonego wypadania włosów. W związku z tym zalecane są zabiegi mezoterapii na owłosioną skórę głowy. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie i spowodować odrost utraconych włosów. Mezoterapia powoduje, że następuje regeneracja struktury włosa.
Artykuł opracowany na podstawie nadesłanych materiałów prasowych.
Czytaj e-wydanie »