https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inowrocławianie walczą o obwodnicę. Przez pół godziny blokowali ważne miejskie skrzyżowanie [zdjęcia]

(FI)
Fot. Dominik Fijałkowski
Inowrocławianie, przechodząc po pasach dla pieszych, zablokowali dziś na pół godziny skrzyżowanie ulic Poznańskiej, Staszica i Górniczej. Zaprotestowali w ten sposób przeciw planowanemu przez rząd przesunięciu poza rok 2013 terminu budowy obwodnicy miejskiej.

Inowrocławianie walczą o obwodnicę - blokada skrzyżowania

Więcej informacji z Inowrocławia znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/inowroclaw

Więcej informacji z Inowrocławia znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/inowroclaw

Akcję zorganizował ruch społeczny "Obwodnica dla Inowrocławia". Wzięło w niej udział kilkaset osób. Przybyła młodzież, przedstawiciele miejscowych stowarzyszeń i klubów, emeryci, parlamentarzyści i władze miasta oraz otaczającej je gminy Inowrocław.

Dokładnie o godz. 14. przy dźwiękach syreny, bębnów i gwizdków protestujący weszli na pasy dla pieszych. Natychmiast utworzyły się długi sznury pojazdow.

"TIR-y na obwodnicy, spokój na ulicy!", "Ile mamy czekać? Zostaliśmy oszukani!", "Obłudnicy!", skandowali blokujący skrzyżowanie.

W trakcie akcji zbierano też podpisy mieszkańców za terminową budową obwodnicy, które dołaczone zostaną do listu do premiera Donalda Tuska.

Wygraj dwupokojowe mieszkanie w Bydgoszczy

Udostępnij

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

F
Franula
trzeba rozkopać te ulice to będzie odzef
j
jedras
"Fajnie"ci inowrocławianie wyglądają-masakra!

No właśnie to masakra, że protestują w pierwszym szeregu ci których koledzy fundują takie rządy w Warszawie.
m
magda
"Fajnie"ci inowrocławianie wyglądają-masakra!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska