2. miejsce zajmuje: Michał Sołowow (4 mld zł). To inwestor w różnych branżach, jest akcjonariuszem giełdowego Synthosa, firmy z branży chemicznej, oraz spółek, takich jak Rovese - wcześniej Cersanit - producenta ceramiki sanitarnej czy Barlinek, produkującej między innymi parkiety.
Miejsce 3. Tomasz Biernacki (3,7 mld zł). Jego biznes to handel, a właściwie sieć sklepów Dino, która w tym roku zadebiutowała na giełdzie.
Miejsce 4. Leszek Czarnecki (2,9 mld zł). To prawdziwy weteran warszawskiego parkietu, który ze swoimi giełdowymi spółkami z grupy Getin, od lat zajmuje w tego typu zestawieniach wysokie miejsce.
Miejsce 5. Dariusz Miłek (2,8 mld zł). Król butów, jak nazywany bywa założyciel i prezes obuwniczego giganta CCC, może zaliczyć ten rok do udanych. Jego imperium obuwnicze było - obok LPP - najjaśniejszą gwiazdą warszawskiego parkietu.
Miejsce 6. Roman Karkosik (wart 2,6 mld zł). 10. najbogatszy Polak jest również jednym z największych prywatnych inwestorów giełdowych. Wartość jego portfela akcji wynosi obecnie, po bardzo udanych pierwszych miesiącach tego roku, ponad 2,6 mld zł. Największym aktywem giełdowym Romana Karkosika jest 54-procentowy pakiet akcji Boryszewa. To jedna z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 tys. pracowników. Specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz w przetwórstwie metali nieżelaznych. Karkosik ma jeszcze 57,8 proc. akcji Alchemii, producenta wyrobów stalowych oraz prawie 55 proc. akcji firmy handlującej metalami Impexmetal. W portfelu miliardera, nazywanego polskim Warrenem Buffetem, znajdują się również niewielkie, kilkuprocentowe pakiety akcji firm: Skotan, INC oraz właśnie spółki Krezus. To firma, która kiedyś szukała surowców w Afryce, a obecnie koncentruje się na handlu złomem oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii.
Miejsce 7. Tomasz Domogała (2,2 mld zł). Tomasz Domogała jest właścicielem spółki TDJ S.A.
Miejsce 8. Sebastian Kulczyk (1,7 mld zł). Najbogatszy Polak, który wraz z siostrą Dominiką kontroluje odziedziczoną po ojcu Janie Kulczyku fortunę szacowaną na 15,3 mld zł, znalazł się dopiero na 8. miejscu zestawienia rekinów GPW
10. miejsce: ex aequo Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec (każdy z 1,46 mld zł). Zbudowali LPP, największą firmę odzieżową Polski, kontrolującą marki Reserved, House czy Mohito.
Źródło: Money.pl
Podobne wątki:
100 Najbogatszych Polaków 2017 według Forbes. W rankingu są dwaj biznesmeni z Kujaw i Pomorza
Najbogatsze Polki związane z Kujawsko-Pomorskiem
Najnowsza lista „100 Najbogatszych Polaków 2017”. Wśród nich są też kujawsko-pomorscy krezusi
Do zobaczenia - odcinek 41 (07.12.2017) - hity w tv, kinie i vod v2.
