18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

10 powodów by porzucić wszystko i wyjechać w Beskidy

Materiał Informacyjny

Beskidy to najmłodsze góry w Polsce. Ukształtowały się zaledwie... 20 mln lat temu. To również rejon, który ostatnimi czasy przyciąga nie tylko dużych inwestorów, ale również rzesze turystów. Co sprawia, że Beskidy wygrywają z Sudetami i Górami Świętokrzyskimi? Zaraz się o tym przekonasz!

1. Duże inwestycje w zgodzie z naturą

Beskidy to wciąż jeden z mniej zagospodarowanych regionów geograficznych w Polsce. Nie oznacza to jednak, że nie są tu prowadzone duże inwestycje. Modernizowane i rozbudowywane są obiekty hotelarskie oraz ośrodki narciarskie. Dobudowywane są kolejne kilometry ścieżek rowerowych. Wszystko w zgodzie z naturą.

2. Łatwiej o pracę

Rosnąca liczba turystów chętnie wybierających Beskidy na wakacje lub dłuższy urlop zachęca i przyczynia się do budowy nowych obiektów noclegowych i gastronomicznych, lokalnych atrakcji turystycznych oraz obiektów rozrywkowych. Za inwestycjami idzie również zatrudnienie. Pracodawcy prześcigają się w publikacji ofert pracy, na coraz atrakcyjniejszych warunkach.

3. Świetnie zorganizowana komunikacja drogowa

Dojazd do głównych miast w Beskidach jest wręcz idealny. Weźmy na ten przykład pod lupę serce Beskidu Śląskiego - Szczyrk. Kierując się wyłącznie autostradą A1 na południe (w Pyrzowicach zmienia się na S1, ale wciąż pozostaje dwupasmowa) dojeżdżamy do oznaczonego zjazdu na Szczyrk. Od niego do celu dzieli nas już mniej niż 10 km.

4. Tanie noclegi

Wspomniane wcześniej inwestycje w ośrodki narciarskie oraz infrastrukturę techniczną i drogową przyczyniły się do powstawania nowych obiektów noclegowych oraz zakrojonych na szeroką skalę modernizacji już istniejących. Mimo, że oferowana jakość, wyposażenie i komfort pokoi są na bardzo wysokim poziomie, to np. noclegi w Szczyrku wciąż pozostają bardzo przystępne cenowo. Jest tu nawet o połowę taniej niż w Zakopanem i o nawet 1/3 taniej niż w Szklarskiej Porębie czy Karpaczu.

5. Zachwycająca regionalna kuchnia

POEZJA - takim mianem określa się regionalną kuchnię. W każdej miejscowości położonej w Beskidach jest przynajmniej kilka lokali, w których można zjeść smacznie, dobrze, tanio i według tradycyjnej receptury. Jest to również region, który chętnie odwiedzają gwiazdy ekranu.
Remigiusz Rączka - znany i ceniony śląski kucharz, autor programów telewizyjnych i gwiazda regionalnej TVP, odwiedził ostatnio

Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo

w Szczyrku. Tam, wraz z najlepszymi kucharzami z Restauracji Orle Gniazdo, przygotowali i zaprezentowali widzom programu Rączka Gotuje tradycyjne potrawy serwowane Gościom tego największego obiektu wielofunkcyjnego w regionie.

6. Moc zimowych atrakcji

Latem w Beskidach można spędzić czas aktywnie, np. wyruszając na piesze wycieczki. Zimą zaś atrakcji dostarczają ogromne, nowoczesne ośrodki narciarskie oraz liczne skocznie i lodowiska. Istebna, Wisła, Ustroń, Brenna czy Szczyrk to główne kierunki wyjazdów miłośników zimowego szaleństwa.
Skupiając się w dalszym ciągu na Szczyrku, to tylko w tej jednej miejscowości znajdują się aż 3 ośrodki narciarskie (COS, BSA i SMR) oferujące łącznie ponad 40 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności i skipass uprawniający do jazdy na wszystkich stokach, skocznia narciarska Skalite, lodowisko, curling, liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkółki narciarskie oraz darmowy Skibus.

7. Miejsce idealne na konferencje i szkolenia

Tanie noclegi, regionalna, pyszna kuchnia, moc atrakcji i dostępność sal pod organizację konferencji i szkoleń sprawiają, że Beskidy od dłuższego czasu są modnym i chętnie wybieranym kierunkiem wyjazdów o edukacyjno-integracyjnym charakterze.
sale konferencyjne w Szczyrku , Wiśle czy Żywcu cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród organizatorów konferencji. Ich dostępność, ceny, wyposażenie oraz układ pozwalają na znalezienie tej właściwej do organizacji planowanego wydarzenia.

8. Tu koncert, tam wyścig - dzieje się!

To tu odbywają się Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, to tu szkolą się najlepsi skoczkowie i zawodnicy sportów zimowych, i to tu również latem odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne i liczne koncerty z udziałem takich gwiazd jak np. Doda. Tu także jest meta 3. etapu Tour de Pologne i tu odbywają się jedne z największych konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.

9. Bliskość granicy

Dla tych, którym wciąż mało, mogą, nocując w jednej z miejscowości położonych w południowej części województwa śląskiego, wybrać się np. na jednodniową wycieczkę za granicę. Do dyspozycji są m.in. przejścia w Zwardoniu, Jaworzynce czy Cieszynie.

10. Niezapomniane widoki

Na tych, którzy zdecydują się na pozostanie w Polsce, czekają niesamowite, zapierające dech w piersi widoki. Nie wierzysz?
Oto przykładowy widok z okiem wspomnianego wcześniej Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Prawda, że robi wrażenie?

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska