10. ZIMOWE IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE: Medal Rogowiec

(S-G)
W poniedziałek, w czwartym dniu, 10. Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver polska narciarka zdobyła medal.

W biegu na 15 km techniką dowolną Katarzyna Rogowiec wywalczyła trzecie miejsce. Złoty medal zdobyła Rosjanka Anna Burmistrowa, a srebrny - Ukrainka Luliia Batenkowa. W Turynie Katarzyna Rogowiec na dystansie 15 km (tylko techniką klasyczną) zdobyła złoto.

Zatem polska ekipa ma już w dorobku brązowy krążek. W Whistler Creekside na trasie slalomu dla zawodników stojących jadący na jednej narcie Andrzej Szczęsny był 26., a Michał Klos - 31.