
Wólka Pełkińska - 1 465 mieszkańców
Ludowy Zespół Sportowy w Wólce Pełkińskiej został założony w 1961 roku i przybrał nazwę "Wólczanka". Jeszcze w 2010 roku zespół z tej niewielkiej miejscowości występował w klasie A, w grupie Jarosław. Na Podkarpaciu zyskał jednak dużą renomę dzięki szybkim awansom do wyższych lig. Smak trzeciej ligi klub poznał już 2014 roku, ale po jednym spadku, szybko wrócił na szczebel quasi-centralny i gra w nim nieprzerwanie od 2017 roku.

Giebułtów - 1 132 mieszkańców
Jeszcze dekadę temu Jutrzenka Giebułtów grała na boiskach krakowskiej klasy A. Od tamtej pory klub dokonał dużego progresu i dość niespodziewanie awansował na poziom trzeciej ligi. Stadion Jutrzenki ma pojemność ponad 1/4 całkowitej liczby mieszkańców.

Wikielec - 767 mieszkańców
Drużyna z Wikielca to marka sama w sobie. Jeśli chodzi o regionalne rozgrywki, prowadzi sporo sekcji. Poza piłkarzami w trzeciej lidze, klub posiada drużynę w trzeciej lidze kobiet, a także ekipy od juniorów aż po żaki. Zespół grywał już na poziomie trzeciej ligi, ale po dwuletniej nieobecności wrócił do niej po szybciej skończonym sezonie ze względu na koronawirusa. Poza tym, GKS dysponuje stadionem na 600 miejsc, a więc niewiele mniej niż ogólna liczba mieszkańców. To osiągnięcie w skali całego kraju!'
Choć 767 osób w miejscowości to niewiele, GKS Wikielec zajmuje dopiero 2. miejsce w naszym rankingu...

Nieciecza - 723 mieszkańców
Bo pierwsze miejsce zajmuje Nieciecza! Miejscowa Bruk-Bet Termalica zyskała - dzięki prywatnym sponsorom - status wręcz kultowego. Stadion na pięć tysięcy kibiców w polu kukurydzy, witający przyjezdnych słonik na cokole, niespotykana tożsamość i ewenement w skali świata. A dlaczego o tym wiemy? O liczącej zaledwie 723 osób Niecieczy pisano w Holandii, Anglii, Włoszech, Hiszpanii i nawet Indonezji! Termalica - awansując do Ekstraklasy - stała się piłkarskim fenomenem. "Ich historia to współczesna bajka".