
4. WhatsApp
Jednym z popularniejszych komunikatorów z funkcję wideo czatu jest należący do Facebooka WhatsApp. Z uwagi na epidemię COVID-19 liczba osób mogących uczestniczyć w video callu w tej aplikacji została powiększona z 4 do 8. Ponadto 24 kwietnia Marck Zuckeberg poinformował internautów o pracach nad pokojami spotkań na WhatsAppie.

3. GoToMetting
GoToMeeitng to oprogramowanie umożliwiające tworzenie spotkań online, udostępnianie pulpitu i organizację wideokonferencji. Organizator wydarzenia jest w stanie podzielić uczestników na grupy w oddzielnych pokojach (GoToRoom). D
Dużymi zaletami GoToMetting są: redukcja zakłóceń w stanie Commuter Mode oraz możliwość wydawania komend głosowych asystentowi Siri. Te cechy czynią aplikację bardziej dostępną i lepiej dostosowaną do potrzeb użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

2. Skype
Od 2011 Skype należy do Microsoft Corporation. Od daty przejęcia ten jeden z najpopularniejszych niegdyś komunikatorów stracił na popularności.
Oprogramowanie ma jednak kilka zalet. Kod do spotkania na Skype’ie można wygenerować bez konieczności logowania się w aplikacji. Ponadto użytkownicy Skype’a mogą dzwonić na numery stacjonarne i komórkowe, płacąc niskie stawki.
Aplikacja umożliwia przeprowadzenie grupowej rozmowy wideo z maksymalnie 50 osobami. Jej uczestnicy mogą udostępnić ekran i porozumiewać się na czacie.

1. Zoom
W czasach pandemii najbardziej popularnym komunikatorem do wideo czatów stał się Zoom. Mimo wpadek z włamaniami hackerów aplikacja bije rekordy popularności.
Moderatorzy spotkań mogą korzystać z funkcji wirtualnych poczekalni, dzięki czemu każda osoba chcąca wziąć udział w wydarzeniu musi poczekać na zatwierdzenie przez administratora. Zoom umożliwia także tworzenie podgrup i przyłączanie uczestników do wirtualnych pokojów, co jest bardzo przydatne w przypadku zdalnych warsztatów. Dostęp do wydarzeń może być chroniony hasłem, a sesja - nagrywana.