Dla wszystkich, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, rozliczenie odbędzie się w usłudze Twój e-PIT.
Jak rozliczyć PIT za 2018 rok? [najważniejsze pytania i odpowiedzi]
Już w najbliższą sobotę 16 marca podczas zakupów możesz rozliczyć swój roczny PIT w usłudze Twój e-PIT. W godzinach 12.00-20.00 na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w 75. galeriach w całej Polsce pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi. Podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach PIT (36, 36L lub 39) także otrzymają pomoc.
W akcji uczestniczą te oto galerie z naszego regionu:
![16 marca wyślesz PIT-a z centrum handlowego [lista galerii w Kujawsko-Pomorskiem]](https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/49/dd/5c8b533a486d9_p.jpg?1552634682)
Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT?
Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy pracowników urzędu skarbowego wystarczy mieć ze sobą:
* zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r.,
* aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.),
* kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r.
Oto 10 najładniejszych galerii handlowych na Kujawach i Pomorzu [zdjęcia]
Dzięki tym informacjom wszyscy, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, będą mogli w galerii handlowej skorzystać z usługi Twój e-PIT i w krótkim czasie wysłać swoje rozliczenie. Warto podkreślić, że przy rozliczeniu w usłudze Twój e-PIT na zwrot nadpłaty podatku czeka się w tym roku maksymalnie 45 dni.
Ważne! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.
Twój e-PIT czeka na Ciebie na podatki.gov.pl
Z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. W nowej usłudze czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubiegłorocznych zeznań. Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku. Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego.
