https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

2 tygodnie domowej kwarantanny są dla niektórych bardzo trudne. Mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego mogą uzyskać wsparcie przez telefon!

KAK
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Łukasz Gdak
Mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego objęci kwarantanną mogą liczyć na telefoniczne wsparcie psychologiczne.

- Wsparcia udziela Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wąbrzeźnie, która pełni dyżury telefoniczne w godzinach od 8 do 15

- mówi Paweł Sarnecki, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i spraw obronnych w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie.

Zainteresowane pomocą osoby muszą się wcześniej zarejestrować w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wąbrzeźnie pod jednym z numerów telefonu: 566-881-755, 566-881-790 lub pod numerem komórkowym dyżurnego PSSE 693-505-937.

Elżbietę Chodzińską, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wąbrzeźnie zapytaliśmy, ile osób skorzystało dotychczas ze wsparcia telefonicznego.

- Na razie nie mieliśmy żadnego zgłoszenia, nikt do nas nie dzwonił w tej sprawie

- przekazała nam Elżbieta Chodzińska, dyrektor poradni, która zatrudnia trzech psychologów, trzech pedagogów i jednego logopedę.

Jak zaznacza Elżbieta Chodzińska, zainteresowani mieszkańcy z pewnością najchętniej będą chcieli rozmawiać z psychologami, ale nie wyklucza, że będą również mogli liczyć na pomoc pedagogów. Swoje wsparcie poradni zaoferowali także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wkrótce przekaże mieszkańcom objętym kwarantanną bezpośrednie adresy e-mail do pracowników, choć w siedzibie poradni nadal osoby dyżurujące będą odbierały połączenia telefoniczne.

Warto także zaglądać na stronę internetową PPP poradnia-wab.szkolnastrona.pl, na której na bieżąco będą dodawane nowe materiały.

- Nasi pracownicy będą przygotowywać materiały, które będą dostępne na stronie internetowej oraz będą przesyłać informacje naszym podopiecznym, m.in. o tym, w jaki sposób radzić sobie ze stresem - dodaje Elżbieta Chodzińska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Jednak się wydrukowało, to mój tablet trochę figlował.

G
Gość

A co ma wspólnego sanepid z pomocą psychologiczną? To jest chora biurokracja !

G
Gość

Napisałem te trzy skromne zdania komentarza, ale nie wydrukowało się.

G
Gość

Dwa tygodnie w domu? Ja jestem "uwięziony" ponad 10 miesięcy w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Wąbrzeźnie. Nauczyłem się cierpliwości oraz pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska