MKTG SR - pasek na kartach artykułów

500 Plus. Biskup w programie dla dzieci w TV Trwam wychwala reformy PiS

MW-G
"Wyrazem zatroskania naszego rządu o rodzinę było po pierwsze 500+ dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? Wy przynosicie 500 zł teraz rodzinie!" - mówi w programie dla dzieci "Kropelka Radości" w TV Trwam biskup Antoni Długosz.

W programie dla dzieci "Kropelka radości" z 27 lipca 2019 w TV Trwam zaproszony do studia biskup Antoni Długosz wychwalał rząd PiS i wprowadzone przez niego reformy. Tłumaczył najmłodszym widzom, że rząd PiS troszczy się o rodziny i dzieci a wyrazem tej troski są programy 500+ dla każdego dziecka i program Dobry Start (czyli 300 zł co roku na wyprawkę szkolną).

Fragment programu "Kropelka Radości" błyskawicznie trafiła do mediów społecznościowych. Wielu internautów jest zszokowanych i oburzonych polityczną agitacją w programie przeznaczonym dla dzieci.

- Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd bardzo troszczy się o rodzinę - mówił w programie w należącej do toruńskiego redemptorysty Tadeusza Rydzyka TV Trwam.

- Wyrazem zatroskania naszego rządu o rodzinę było pierwsze 500+ dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? Wy przynosicie 500 zł teraz rodzinie. Do 18. roku życia będziecie te pięćsetki każdego miesiąca dawali swoim rodzicom. Czy to nie jest piękne? - mówi z entuzjazmem biskup Antoni Długosz.

- 300 zł dostaniecie jako wyprawkę na początku roku szkolnego, prawda? Żeby rodzice Wam kupili przybory szkolne. To jest bardzo ważne. Już to odciąża budżet rodziców - tłumaczy dzieciom a następnie dodaje: - Także państwo się troszczy i daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem. Dlatego ojciec święty wiele razy przypominał, że jeżeli państwo, rząd, troszczy się o dzieci to wtedy jest to państwo silne i bogate, bo przyrost dzieci świadczy o wielkości i mocy każdego państwa.

Nagranie audycji trafiło do sieci i wywołało falę oburzenia wśród widzów. Najbardziej nie spodobał się fakt, że kościół zaangażował dzieci w kampanię polityczną.

Działalność fundacji „Lux Veritatis” i „Nasza Przyszłość” jest opisana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dokumenty pozwalają sprawdzić, ile w swoich fundacjach wypłaca redemptorysta. Do kwot dotarli dziennikarze "Super Expressu". I okazało się, że sumy są zawrotne a ojciec Tadeusz dba o swoich pracowników.Ile ojciec Rydzyk płaci swoim współpracownikom? Ile zarabiają kierownicy fundacji „Lux Veritatis” i „Nasza Przyszłość”?Sprawdź na kolejnych slajdach! Zobacz stawki - aby przejść do kolejnego zdjęcia przesuń stronę gestem lub kliknij strzałkę w prawo na zdjęciu >>>Umacnia się rynek pracownika. Oto najbardziej pożądane zawody

Ile ojciec Rydzyk płaci swoim pracownikom? Tyle zarabiają ki...

Zobacz cały odcinek programu "Kropelka Radości" z 27 lipca 2019 roku:

Biskup Antoni Długosz to doktor habilitowany nauk teologicznych. Popularność zdobył dzięki programowi "Ziarno" w TVP, w którym był gospodarzem od 2003 roku. Nagrywał płyty z piosenkami, występował z koncertami. Zasłynął jako autor i wykonawca hitu "Chrześcijanin tańczy".

W 2007 roku na wniosek częstochowskich dzieci otrzymał Order Uśmiechu. W 2016 roku postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy został udekorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2018 roku postanowieniem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka – INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI – 2018.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska