https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

519 nowych punktów na mapie zagrożeń w pow. nakielskim. Wśród zgłaszanych bolączek m.in. przekraczanie szybkości przez kierowców

Maja Stankiewicz
Opracowanie:
- 176 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w wyniku podejmowanych przez funkcjonariuszy interwencji zostało wyeliminowanych - podkreślają policjanci z KPP w Nakle
- 176 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w wyniku podejmowanych przez funkcjonariuszy interwencji zostało wyeliminowanych - podkreślają policjanci z KPP w Nakle Fot. KPP w Nakle
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pokazuje skalę i rodzaj zagrożeń występujących na danym terenie. Jest ona dostępna na stronie internetowej KPP w Nakle.

Zobacz wideo: Koniec z odmową przyjęcia mandatu? Jest nowy projekt.

- Obsługa mapy zaprojektowana jest w taki sposób, by każdy obywatel mógł bez problemu z niej skorzystać. Użytkownik aplikacji wskazuje na miejsce związane z konkretnym zagrożeniem, natomiast policjanci na bieżąco weryfikują przekazywane w ten sposób informacje i w zależności od ustaleń, podejmują działania - informuje mł asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle.

W nakielskiej komendzie właśnie podsumowano kolejny rok funkcjonowania mapy. Co z tego podsumowania wynika?

W 2020 roku mieszkańcy powiatu wskazali 519 miejsc, w których wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci, po weryfikacji, potwierdzili 176 zgłoszeń. Jak dowiadujemy się – w ub. r. najwięcej sygnałów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a także gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Sporo było także skarg na nieprawidłowe parkowanie.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

Policjanci zachęcają mieszkańców powiatu do korzystania z mapy. Przekonują, że dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji można działać skuteczniej, co służy poprawie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Nie zawsze jednak mapa jest dobrym narzędziem.

- Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania spraw pilnych, w których potrzebna jest szybka interwencja – przestrzega policja. - W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska