Wiosenny rajd tradycyjnie rozpoczął się na golubskim zamku zbiórką uczestników, których powitały władze PTTK. Pojawiła się tu tylko połowa uczestników, która do Ciechocina dojechała autokarami. Pozostałe grupy czekały w Ciechocinie.
- W tym roku mamy rekordową liczbę uczestników. Dołączyły szkoły nie tylko z miasta, ale także z gmin, m. in. Ciechocin, Radomin i Zbójno. Uczniowie zabrali z sobą dobry humor, wygodne buty i wiosenną energię. O resztę dbamy razem w trakcie rajdu – zaznacza prezes oddziału PTTK w Golubiu-Dobrzyniu Stefan Borkowicz.
Na zamku zorganizowano otwarcie i rozpoczęcie rajdu. Trasę zaplanowano do Golubia-Dobrzynia, nad Drwęcą, leśnymi drogami. Po drodze w Dulniku przygotowano ognisko z kiełbaskami.
Na finał przygotowano obiad i zakończenie rajdu w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele oraz rodzice.
Zobacz zdjęcia z 56. Wiosennego Rajdu Pieszego „Topienie Marzanny” z Ciechocina do Golubia-Dobrzynia
Rajd prowadzili komandorzy. Każda grupa miała przygotować Marzannę ekologiczną, niosącą treści związane z ochroną środowiska, a także mapkę rajdu w dowolnej technice i o dowolnym formacie. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika znaczek pamiątkowy, a dla grup statuetki pamiątkowe oraz dyplom.
Czytaj w serwisie:
