
Abonament RTV to opłata, która od wielu lat budzi kontrowersje. Prawdopodobnie dlatego, że większość z nas płaci za telewizje opłatę w ramach kablówki czy pakietu telewizji cyfrowej. Często zapomina się, że poza nimi powinniśmy płacić także opłatę za abonament RTV.
Czyli opłatę za posiadanie w domu radia bądź telewizji. Jeśli tego nie robimy, możemy zostać ukarani. Kto powinien spodziewać się kontroli? Sprawdzamy - szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.

W zeszłym roku Poczta Polska wystawiła ponad 122 tys. tytułów wykonawczych dla urzędów skarbowych.

1 lipca w życie weszło nowe rozporządzenie uzbrajające Urząd Skarbowy w kolejną broń przeciwko osobom niepłacącym abonamentu radiowo-telewizyjnego. Urzędnicy będą mogli wystawiać wnioski w sprawie egzekucji długów i tytułów wykonawczych drogą elektroniczną. Ma to znacznie usprawnić i przyspieszyć zajmowanie kont posiadaczy telewizorów, którzy nic sobie nie robią z obowiązku opłacania abonamentu.

Jeśli dostaniemy wezwanie do zapłaty, musimy zapłacić zaległą opłatę. Jest szansa rozłożenia długu na raty, lub zwrócenie się z prośbą o umorzenie zaległości, ze względu na trudną sytuację finansową.
Kto nie płaci od dawna abonamentu RTV, może się spodziewać wezwania do zapłaty. Wysyła je Poczta Polska. Jak można w nich przeczytać, na uregulowanie całej zaległości, adresat ma 7 dni.