sportowy24
  Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. "Organizm coraz...

  Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. "Organizm coraz częściej odmawiał posłuszeństwa"

  red/bill

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  04.04.2018 warszawa zlote tarasy multikino spotkanie z agnieszka radwanska ktora zagrala na konsoli z fanami nz agnieszka radwanska fot. szymon starnawski
  1/10
  przejdź do galerii

  04.04.2018 warszawa zlote tarasy multikino spotkanie z agnieszka radwanska ktora zagrala na konsoli z fanami nz agnieszka radwanska

  fot. szymon starnawski / polska press ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Nasza najlepsza tenisistka od lat o swojej decyzji poinformowała na oficjalnym profilu na Facebooku. "Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji" - napisała 29-letnia krakowianka.
  Radwańska profesjonalną karierę rozpoczęła w 2005 r. W trakcie 13 lat była m.in. finalistką Wimbledonu (w 2012 r.) oraz została mistrzynią świata (w 2015 r.). Przez ten czas wygrała 20 turniejów WTA i dwa ITF. Najwyżej w rankingu była na drugim miejscu. Po raz pierwszy została na nim sklasyfikowana w lipcu 2012 r. Karierę zakończyła będąc na 75. pozycji.  Oto pełna treść jej oświadczenia na oficjalnym profilu na Facebooku:

  "Kochani,

  Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji.
  W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

  Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

  Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

  Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście. Aga"

  Radwańska to także jedna z ulubionych tenisistek wśród kibiców. Aż sześć rady otrzymywała taką nagrodę od WTA, która była przyznawana po głosowaniu kibiców. Oficjalny profil największej organizacji kobiecego tenisa na Twitterze zamieścił krótki film z udziałem Polki.
  Radwańska mówi o zakończeniu kariery. "Niby stara nie jestem, ale zdrowie jest najważniejsze"

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego