Główna działalność AIESEC opiera się na umożliwieniu młodym ludziom rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywnego uczenia się. Można to osiągnąć m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne.
Czytaj też: Bydgoszcz. Praktyki lub wolontariat w Azji i Afryce
AIESEC wspierana jest przez tysiące firm i organizacji parterskich z całego świata. AIESEC oferuje cztery typy praktyk: biznesowe, techniczne, edukacyjne oraz wolontariat. Mogą na nie wyjeżdżać wszyscy studenci a także tegoroczni maturzyści, którzy nie rozpoczęli jeszcze studiów. Praktyki trwają od 6 tygodni do półtora roku. Praktykanci mają również możliwość otrzymywania wynagrodzenia. Zazwyczaj jest to średnie wynagrodzenie brutto kraju lub regionu pozwalające na utrzymanie się w danym miejscu. Zdarza się jednak że jego kwota jest wyższa. Możliwości wyjazdu jest wiele - od Chin, przez Tajlandię, aż po chociażby Włochy.
Przeczytaj również: Bydgoscy studenci z misją na drugim końcu świata
Organizacja otwiera właśnie swoje biuro w Bydgoszczy. Do piątku (19 sierpnia) chętni studenci mogą zapisać się do niej przez stronę internetową www.aiesec.org/poland.
Czytaj e-wydanie »