Air Fair po raz 12 w Bydgoszczy. Zobaczcie koniecznie

AP
W najbliższy piątek i sobotę na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A odbędzie się XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR.

Pierwszy dzień AIR FAIR, czyli piątek, 17 maja, jest przeznaczony dla wystawców i gości. Swoje stoiska i eksponaty zaprezentuje prawie 100 uczestników. Będzie to m.in. pokaz wielofunkcyjnego radaru AESA do użycia na polu walki oraz zdalnie sterowanej wieży kontroli ruchu lotniczego - oba rozwiązania są autorstwa Saab Digital Air Traffic.

Natomiast 18 maja wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych - wstęp jest bezpłatny. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10, a zakończenie na godzinę. 16.

Poprzednia edycja AIR FAIR, która odbyła się w 2017 roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem i zgromadziła dziesiątki tysięcy osób. - Dla uczestników dnia otwartego przygotowano odlotowe atrakcje - zapowiada Daniel Ciechalski, rzecznik WZL nr 2. - Na bydgoskim niebie odbędą się trzy pokazy lotnicze. Wystąpi m.in. Maciej Smólski na extra 330sc w pokazie mocnego freestylu. Poza pokazami lotniczymi, na ziemi będzie można zobaczyć m.in. samoloty wojskowe oraz sprzęt logistyczny. Zaprezentuje się także jedna z jednostek Wojsk Specjalnych - Formoza. Jak co roku będzie można usiąść za sterami samolotów odrzutowych albo wejść do czołgu. Znajdzie się również coś dla najmłodszych.

Dla kogo brytyjskie Oscary?

Wideo