Akcja rewitalizacja! Środki z RPO pomagają odmienić oblicza kujawsko-pomorskich miast

Materiał informacyjny RPO
Środki z RPO trafiły na rewitalizację Wyspy Młyńskiej, która stała się wizytówką Bydgoszczy i ulubionym miejscem relaksu mieszkańców oraz turystów
Środki z RPO trafiły na rewitalizację Wyspy Młyńskiej, która stała się wizytówką Bydgoszczy i ulubionym miejscem relaksu mieszkańców oraz turystów
Zagospodarowanie miejskich przestrzeni, remonty kamienic oraz adaptacja zaniedbanych gmachów do nowych funkcji - trwa nabór wniosków o wsparcie inwestycji z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzięki środkom z Unii Europejskiej na lata 2007-2013 lokalne programy rewitalizacji realizowały 32 miasta w regionie.

Największymi beneficjentami były Bydgoszcz, w której spektakularną rewitalizację przeszła Wyspa Młyńska, a także Toruń, gdzie gruntownie przebudowano między innymi ulicę Mickiewicza. Wśród włocławskich inwestycji znalazła się rewitalizacja bulwarów, w Grudziądzu strefę nadrzeczną przystosowano do nowych funkcji rekreacyjno-turystycznych, a w Inowrocławiu rewitalizację przeszło centrum miasta. Skorzystały też mniejsze miasta: w Chełmży zagospodarowano teren nad jeziorem, w Tucholi wypiękniał plac Wolności, a w Wąbrzeźnie plac Jana Pawła II.

- Rewitalizacja to nie tylko odnowa infrastruktury, ale przede wszystkim pomoc w kompleksowym rozwiązywaniu problemów społecznych, które zdiagnozowano na danym obszarze. Projekty inwestycyjne powinny zatem towarzyszyć realizacji przemyślanych programów wsparcia społecznego, wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. To warunek, który trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków o wsparcie w pierwszym z konkursów dotyczących rewitalizacji rozpoczął się 30 czerwca i potrwa do wyczerpania puli (ponad 30 milionów złotych). Wkrótce ogłoszony zostanie też podobny nabór dla obszaru ZIT.

rewitalizacja

KONKURS

Napisz i wygraj!

Opisz znaną Ci osobę z najbliższego otoczenia, która dzięki otrzymanej pomocy z funduszy unijnych poprawiła swoją sytuację życiową lub znajdź i opisz miejsce, które zmieniło się na lepsze dzięki środkom unijnym.

1 miejsce - laptop
2 miejsce - tablet
3 miejsce - słuchawki bezprzewodowe

Wraz z odpowiedzią prosimy o podanie imienia i nazwiska autora pracy, adresu zamieszkania, telefonu kontaktowego, adresu e-mail oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Odpowiedzi z dopiskiem „Konkurs - sięgamy po więcej” można przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście (adres: Polska Press Grupa Sp. z o. o. , Oddział w Bydgoszczy, ul Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz) albo wysłać mailem (e-mail: [email protected])
Wraz z odpowiedzią prosimy o podanie imienia i nazwiska autora pracy, adresu zamieszkania, telefonu kontaktowego, adresu e-mail oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Odpowiedzi z dopiskiem „Konkurs
- sięgamy po więcej” można przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście (adres: Polska Press Sp. z o. o.,
Oddział w Bydgoszczy, ul Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz) albo wysłać e-mailem (e-mail: [email protected])

Na Twoją odpowiedź pisemną
o objętości 500-1000 znaków
ze spacjami czekamy
do 31 sierpnia 2017 roku.
Praca może zawierać jedno zdjęcie.

Regulamin konkursu >> Kliknij

rewitalizacja