Aleksandra Theis z Budowlanych Toruń najlepsza w Grand Prix na piasku

Sławomir Kowalski
Aleksandra Theis już przedłużyła kontrakt z Budowlanymi na kolejny sezon.
Aleksandra Theis już przedłużyła kontrakt z Budowlanymi na kolejny sezon. Sławomir Kowalski
Magdalena Saad i Aleksandra Theis wygrały Grand Prix Polski Kobiet w Toruniu. Na podium stanęły także Joanna Wiatr i Magdalenę Wardak oraz Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek.

Półfinały były niezwykle ciekawe. O ile para Wardak/Wiatr w swoim stylu pewnie pokonała Agnieszkę Wołoszyn i Natalię Gruszczyńską, to przed drugim półfinałem nikt nie spodziewał się takich emocji. Saad/Theis pewnie wygrały pierwszego seta z parą Kwiatkowska/Adamek. W drugim wydawało się, że scenariusz się powtórzy. Para rozstawiona z drugim numerem wygrywała już 19:15, ale Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek zdobyły sześć punktów z rzędu i ostatecznie doprowadziły do tie-breaka. Tutaj jednak obeszło się bez niespodzianek i Magdalena Saad oraz Aleksandra Theis awansowały do finału turnieju.

W meczu o trzecie miejsce doszło do kolejnej niespodzianki. W spotkaniu, w którym zmierzyły się Aleksandra Kwiatkowska i Agnieszka Adamek oraz Agnieszka Wołoszyn i Natalia Gruszczyńska lepsze po tie-breaku okazały się te pierwsze. Warto wspomnieć, że młode zawodniczki zaczynały grę w Grand Prix Polski na Plaży Gotyku od eliminacji. - Nie było lekko. Pierwszego dnia grałyśmy w eliminacjach, rozegrałyśmy wtedy trzy spotkania, w tym jedno z tie-breakiem - jednak gra w takiej scenerii to przyjemność, co potwierdzają same zawodniczki -Nietypowe miejsce, ale bardzo fajnie nam się tutaj gra i dziękujemy kibicom za doping - mówiły po meczu szczęśliwe brązowe medalistki.

W finale zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione pary. Z całą pewnością można powiedzieć, że zawodniczki nie zawiodły. W pierwszym secie pewnie wygrała para Joanna Wiatr i Magdalena Wardak. W drugiej partii było znacznie ciekawiej. Saad/Theis wysunęły się na czteropunktowe prowadzenie, ale Wiatr/Wardak zdołały odrobić stratę. Wydawało się, że turniejowa jedynka złapała odpowiedni rytm, jednak drobne błędy i atak w siatkę w ostatniej akcji zadecydowały o tym, że mogliśmy oglądać kolejnego tie-breaka. W trzecim secie bardzo długo obie pary grały punkt za punkt. O zwycięstwie zdecydowały naprawdę detale. W przedostatniej akcji zagrywkę zepsuła Joanna Wiatr. Potem doświadczona zawodniczka zaatakowała za linię końcową i Magdalena Saad oraz Aleksandra Theis mogły się cieszyć ze zwycięstwa w Grand Prix Polski.

W niedzielę poznamy zwycięzców Grand Prix mężczyzn. Liczba zgłoszeń do tegorocznego turnieju zaskoczyła wszystkich. Do walki w eliminacjach przystąpiło aż 46 drużyn. Wszystkie mecze na boiskach Plaży Gotyku na Rynku Nowomiejskim.