Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Alina i Aleksandra sięgnęły po drugie srebro

Sławomir Wojciechowski
Ania Krawczyk i Ola Świątkowska zdobyły drugi medal dla Jokera
Ania Krawczyk i Ola Świątkowska zdobyły drugi medal dla Jokera Fot. Sławomir Wojciechowski
W turnieju dziewcząt rywalizowało 14 par z Bydgoszczy, Włocławka, Świecia i Grudziądza. Grano systemem „brazylijskim”. Joker Świecie i Stal Grudziądz wystawili po trzy drużyny. Do faworytek mistrzostw zaliczane były Alina Krawczyk i Aleksandra Świątkowska, kadrowiczki Polski z SMS Łódź.

Jokerki łatwo dostały się do finału. W nim, po zaciętym pojedynku, przegrały z Magdaleną Orlicką i Martą Wachowicz z Pałacu Bydgoszcz 1:2. Przypomnijmy, że obie pary zmierzyły się o złoty medal także w mistrzostwach juniorek. Wówczas także górą były bydgoszczanki.

Bliskie medalu w Kamieniu Krajeńskim były też Anna Krawczyk i Maja Trybuła z Jokera. Jedna przegrały decydujący bój o brąz. I zajęły 4. miejsce. Cztery czołowe zespoły awansowały do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się 9 lipca w Pucku.

Zawodniczki Stali zmagania zakończyły dość wcześnie. Dwa duety uplasowały się na pozycjach 9-12, a trzeci na 13-14.

W turnieju kadetów rywalizowało 16 par z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza i Nakła. Nas reprezentowały dwie drużyny Koseta Grudziądz: Łukasz Wolniak/Marcel Szewczyk, Paweł Klimek/Miłosz Grabowski (TS Koset Grudziądz). Obie pechowo zakończyły turniej przegrywając baraże o półfinał. I zajęły 5-6. miejsce.

Klasyfikacja kadetek: 1. Magdalena Orlicka/Marta Wachowicz (Pałac Bydgoszcz), 2. Alina Krawczyk/Aleksandra Świątkowska (Joker Świecie), 3. Julia Reszelewska/Monika Jagła (Pałac Bydgoszcz), 4. Anna Krawczyk/Maja Trybuła (Joker Świecie), 5-6. Patrycja Wyka/Karolina Mączko (Joker Świecie), 9-12. Oliwia Ofman/Zofia Czechowska (Stal Grudziądz), Oliwia Macutkiewicz/Barbara Flisik (Stal Grudziądz), 13-14. Roksana Winnik/Weronika Chojnacka (Stal Grudziądz).

Klasyfikacja kadetów: 1. Michał Szabło-wicz/Maciej Krysiak (AZS OŚ Toruń), 2. Maciej Stranz/Krystian Łagódka (Chemik Bydgoszcz), 3. Jan Skórowski/Antoni Piotrowski (Łuczniczka Bydgoszcz), 4. Kamil Reichel/Filip Strojny (Łuczniczka Bydgoszcz), 5-6. Łukasz Wolniak/Marcel Szewczyk (TS Koset Grudziądz), Paweł Klimek/Miłosz Grabowski (TS Koset Grudziądz).