AMŚ: Tomasz Bartnik mistrzem świata! [zdjęcia]

Tomasz Froehlke
Radość Tomasz Bartnika po zdobyciu złotego medalu
Radość Tomasz Bartnika po zdobyciu złotego medalu Andrzej Obiała
Aż trzy medale dla Polaków podczas drugiego dnia akademickich mistrzostw świata w Bydgoszczy! Złoto dla Tomasza Bartnika i jego drużyny.

Dla Bartnika (Legia Warszawa) jest to najlepsze miejsce w akademickiej rywalizacji. Startował w karabinie sportowym 3x40 m. Zgromadził 453 pkt. i wyprzedził Czecha Petra Nymburskiego (449,7).

Złoto też w drużynie

Dobrze wypadli również pozostali Polacy - Maciej Wojtasiak (Legia) - 6. miejsce w finale i Paweł Pietruk (UKS Kaliber Białystok) - 18. w eliminacjach, co pozwoliło biało-czerwonym na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Trzeci medal dla Polski, tym razem brązowy, wystrzelali drużynowo w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów. Drużyna w składzie Tomasz Wawrzonkowski (Flota Gdynia), Rafał Błaszkiewicz (Legia) i Jerzy Pietrzak (Wawel Kraków) ustąpiła tylko Korei Płd. i Włochom.

W rywalizacji indywidualnej Wawrzonkowski miał przez moment szansę na podium, ale ostatecznie na skończył na szóstym miejscu. To był jedyny Polak, który wystartował w finale. Błaszkiewicz skończył kwalifikacje na 13. miejscu, a Pietrzak na 27. Wygrał Dario Di Martino (Włochy).

Polska ma już cztery medale w tej imprezie. Wcześniej srebro zdobyła Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), która jeszcze wystąpi w dwóch innych konkurencjach.

W innych bez medalu

Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) była jedyną Polką, która awansowała do finału karabinu sportowego 3x20 z 50 m. Uzyskała 396,9 pkt. Wygrała Chinka Dongqi Chen - 460,9 pkt.

W serii kwalifikacyjnej odpadła Paula Wrońska (LOK Amicus Lębork), która zajęła dziesiąte miejsce (osiem zawodniczek awansowało), a w eliminacjach Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz).

W innym finale - konkursie rzutek 50 strzałów - Polacy nie przebrnęli kwalifikacji. Najlepszy z nich Jakub Grochowski (Śląsk Wrocław) zajął 17. miejsce.

W piątek kolejne emocje. Impreza kończy się w niedzielę.