Angelika Ferlin z Grudziądza ma brąz mistrzostw Europy w... sumo!

(marz)
Angelika Ferlin koncentruje się przed walką.
Angelika Ferlin koncentruje się przed walką. Archiwum GP
160 zawodników z 12 państw walczyło przez dwa dni w mistrzostwach Europy w sumo. W hali OSiR Wawer Falenica. Polacy wywalczyli 45 medali, w tym nasi seniorzy: 2 srebrne i 10 brązowych. Jeden z cennych krążków zdobyła Angelika Ferlin z Grudziądza, studiująca w Gorzowie Wlkp.

(fot. Archiwum GP)

To już jej drugi medale ME. Poprzedni zdobyła w 2013 r.

Wicemistrzami Europy zostali - w kategorii 55 kg Magdalena Chruściel (UKS Sorga Zamość) i w open Michał Luto (UKS Niedźwiadek Warszawa).

Brązowe medale zdobyli: Katarzyna Pieprzak (55 kg), Angelika Ferlin (73 kg), Jagoda Mazurek (95 kg), Sylwia Krzemień (+95 kg i open) i drużyna, zaś w gronie mężczyzn: Patryk Swora (85 kg), Paweł Wojda (92 kg), Wojciech Ciepliński (100 kg) i drużyna.

Klasyfikację medalową z 26 cennymi krążkami (10 złotych, 9 srebrnych, 7 brązowych) wygrała Rosja. 2. miejsce zajęła Ukraina - 22 medale (6-4-12), a 3. Polska (0-2-10).

Angelika Ferlin studiuje w Gorzowie Wielkopolskim, w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej AWF Poznań. Jest zawodniczką UKS Mieszko.

Błyskawiczna organizacja w Polsce

Początkowo gospodarzem mistrzostw Europy miała być Ukraina. Wycofała się jednak z organizacji, a obowiązki te przejęła Polska. Przy pomocy władz Warszawy, szybko przygotowano ME w hali OSiR Wawer Falenica.