- Jestem szczęśliwa! To naprawdę dobra wiadomość - cieszy się Anna Janosz. - Chcę zapewnić wyborców, że nie zmarnuję kredytu zaufania jakim mnie obdarzyli.
I zdradza: - Podjęłam decyzję: jesienią będę ubiegała się o mandat do sejmiku województwa, by móc reprezentować tam grudziądzką kulturę.
O 605 głosów mniej na naszym terenie zdobyła Marzenna Drab z Prawa i Sprawiedliwości: - Zapewniam, że żaden głos oddany na moją partię nie będzie zmarnowany.
Frekwencja w Grudziądzu wyniosła 21,87 proc.
Zobacz także: W samo południe: Egzamin z demokracji na trójkę
Tak głosowaliśmy:
W Grudziądzu najwięcej głosów otrzymał Janusz Zemke z listy SLD-UP. Jego wynik to 2.235. Drugi był Tadeusz Zwiefka z PO. Otrzymał 2.126 głosów.
38,87 proc. głosów w Grudziądzu otrzymała PO. 26,28 - PiS, 16,94 - SLD-UP, 5,88 - Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.
W sumie w Grudziądzu oddano 16.034 ważnych głosów.
Najmniej - 192 - głosy w Grudziądzu oddano na listę Ruchu Narodowego.
Więźniowie z zakładów Karnych przy ul. Wybickiego oraz Sikorskiego najczęściej głosowali na Otylię Jędrzejczak z listy PO. Pływaczkę poparło łącznie 45 osadzonych.
W szpitalu zagłosowało 80 pacjentów z 341 uprawnionych. Najwięcej głosów otrzymała tutaj Anna Janosz.
W Łasinie frekwencja wyborcza wyniosła 16,02 proc.
W Radzyniu Chełmińskim zagłosowało 447 osób.
W Grucie oddano 45 nieważnych głosów.
W powiecie grudziądzkim najwięcej głosów spośród lokalnych kandydatów zdobyła Marzenna Drab - 317.
Czytaj e-wydanie »