Projekt młodych bydgoszczan zachwycił jury. Aplikacja „Dzień szkolny” zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim finale konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Produkcik 2016”.
Zwycięskim projektem jest aplikacja „Dzień szkolny”, o której pisaliśmy w połowie kwietnia. Można ją ściągnąć na telefon komórkowy. - To taka przypominajka - mówi Piotr Waśk, jej pomysłodawca. - Pokazuje plan zajęć, informuje o numerze sali następnej lekcji i wszystkich zastępstwach. Pozwala na lepsze zorganizowanie czasu i przekazuje najważniejsze informacje. Na jednym telefonie można obserwować do czterech klas, więc program mówi nam, na których zajęciach są np. nasi koledzy i dziewczyna.
Nad miniprzedsiębiorstwem Futapp pracowali także Maria Lachowicz, Barbara Górzyńska i Paweł Milaszewski, również uczniowie „siódemki”.
Firma zespołu z VII Liceum Ogólnokształcącego pokonała 69 innych projektów i tym samym została laureatem prestiżowego konkursu. Jego finał na szczeblu krajowym zorganizowano na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie 2 i 3 czerwca. - Jury doceniło innowacyjność przedstawionego rozwiązania - mówi Karina Machura z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która była koordynatorem konkursu. - Projekt połączył nowoczesne technologie z prostotą dla klienta, który może w łatwy sposób uzyskać interesujące go informacje.
Czytaj również: Bieg Uliczny Kamienna 5 w Bydgoszczy. Zablokują trasę W-Z!
Poziom tegorocznej edycji programu był bardzo wysoki. - Wszystkie projekty były ciekawe i dopracowane, a większość z nich nie odbiegała od tego, co prezentują profesjonalne firmy. Zaciera się również różnica między tym, co przygotowują uczniowie zamieszkujący w mniejszych miejscowościach, a pracami młodzieży z dużych miast.
Uczniowie „siódemki” w nagrodę wyjadą do Szwajcarii na finał programu, w którym wezmą udział grupy z 39 europejskich krajów. Zmagania w ramach JA Europe Company of the Year Competition rozpoczną się 25 lipca. - Teraz chcemy jeszcze ulepszyć naszą aplikację - zdradza Waśk. - Przede wszystkim musimy przetłumaczyć materiały i prezentacje na język angielski.
„Dzień szkolny” wciąż się zmienia. - Już wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań, dzięki którym korzystać z niego mogą także uczniowie z innych państw - dodaje Waśk. - W 30 bydgoskich szkołach rozwiesiliśmy też plakaty zachęcające do korzystania z aplikacji.