https://pomorska.pl
reklama

„Artyści Andersa" w "Kinoteatrze" w Bydgoszczy. Mamy zdjęcia z koncertu

Paweł Kaniak
10 marca Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wręczano Krzyż Wolności i Solidarności. Odbył się też koncert z cyklu „Artyści Andersa”
10 marca Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wręczano Krzyż Wolności i Solidarności. Odbył się też koncert z cyklu „Artyści Andersa” Tomasz Czachorowski
W piątek, 10 marca w bydgoskim Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wręczono odznaczenia państwowe Krzyż Wolności i Solidarności. Po zakończeniu uroczystości, w ramach projektu IPN „Artyści Andersa” zabrzmiała polska muzyka z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego.

Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej zaprosiło bydgoszczan na koncert zatytułowany "...w drodze" z cyklu "Artyści Andersa". Współcześni muzycy przybliżyli twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów:

  • Jerzego Petersburskiego,
  • Mariana Hemara,
  • Henryka Warsa,
  • Alfreda Schutza.

Można było usłyszeć nowe aranżacje takich piosenek jak: Rumba Fiesta, ABC miłości, Mów coś, Będziesz dla mnie urzędem skarbowym, Pójdź w krainę marzeń, Nocami w gwiazdy spoglądam, Moja wioska, Żołnierska brać, Droga do Warszawy.

Zobacz wideo: Charytatywny bieg i marsz dla Julki w Decznie

od 16 lat

Przed publicznością wystąpili soliści Maria Malinowska (sopran) i Maciej Gronek (tenor) oraz męski kwartet wokalny w składzie: Mateusz Warkusz (tenor), Szymon Duraj (tenor), Dominik Mazan (baryton), Rafał Brzeziński (bas). Towarzyszył im kwartet smyczkowy: Tomasz Chyła (skrzypce), Emilia Chyła (skrzypce), Weronika Wiśniewska (altówka), Weronika Kulpa (wiolonczela). Na fortepianie zagrała Anna Rocławska-Musiałczyk.

Krzyż Wolności i Solidarności

Przed koncertem odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych Krzyż Wolności i Solidarności. Krzyż Wolności i Solidarności został ustanowiony w 2010 roku. Jest znakiem wdzięczności państwa polskiego dla osób, które swymi zmaganiami z systemem komunistycznym w latach 1956-1989 przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po półwieczu zniewolenia przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska