Po wakacyjnej przerwie, 23 sierpnia Filharmonia Pomorska otworzy swe gościnne podwoje dla swoich melomanów.
Hania Stach, uczestniczka drugiej edycji „Idola”, z towarzyszeniem symfoników i zespołu instrumentalistów zaśpiewa słynne piosenki z repertuaru Whitney Houston.
Hania Stach wraz z Jackiem Piskorzem - pianistą i aranżerem stworzyła projekt „Whitney Houston symfonicznie”/ „W hołdzie Whitney Houston”, w którym z powodzeniem wykonuje największe przeboje piosenkarki.
Pierwszą premierą nowego sezonu artystycznego 2019/2020 będzie „Coppélia” Léo Delibes’a. - Jesteśmy przekonani, że podobnie jak „Dziadek do orzechów”, spodoba się i małym, i dużym widzom - mówi Ewa Chałat , specjalista ds. reklamy Opery Nova.
Premiera przedstawienia jest zapowiadana na 9 listopada, druga natomiast dzień później.
W „Coppélii” uważny widz odnajdzie tę samą historię o szalonym wynalazcy, który chce ożywić lalkę, jaką znamy z „Opowieści Hoffmanna” Offenbacha. Akcja baletu rozgrywa się w małym galicyjskim miasteczku, a oprócz duetu naukowiec - lalka mamy tam także parę młodych zakochanych, Swanildę i Franza.
Od 11 września Opera Nova zaprasza na operetkę „Baron cygański”. Pierwszy spektakl o godz. 19. Natomiast od 19 września do opery mogą wybrać się miłośnicy twórczości Stanisława Moniuszki. Właśnie od tego dnia będzie można obejrzeć „Straszny dwór”. A od 27 września bydgoska scena pokaże „Wesele Figara”.
Od 20 sierpnia bilety są do nabycia w Biurze Obsługi Widzów Opery Nova oraz w kasie biletowej w holu głównym.
Od 3 września będzie prowadzona sprzedaż biletów na bieżący repertuar do końca lutego 2020 roku - z wyjątkiem premiery „Coppélii” i koncertów sylwestrowo-noworocznych.
Poznaliśmy też już nieco szczegółów tegorocznej edycji Festiwalu Prapremier w Teatrze Polskim. 26 września zobaczymy głośny spektakl Michała Borczucha „Kino moralnego niepokoju”. Reżyser wraz z dramaturgiem Tomaszem Śpiewakiem biorą na warsztat dwa, pozornie niemające nic ze sobą wspólnego, dzieła – film „Amator” Krzysztofa Kieślowskiego i tekst „Walden. Życie w lesie” XIX wiecznego amerykańskiego filozofa Henry’ego Davida Thoreau. W spektaklu zobaczymy m. in. Maję Ostaszewską, Bartosza Bielenię, Dominikę Biernat czy Piotra Polaka.
Mocnym uderzeniem będzie także „Nietota” z warszawskiego Teatru Powszechnego w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Ten uznawany za jednego z ciekawszych twórców reżyser, ponownie eksperymentuje na scenie z nowymi technologiami i wykorzystuje m. in. wirtualną rzeczywistość.
Oprócz tego, festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl Justyny Sobczyk i jej Teatru 21 pt. „Rewolucja, której nie było”. Punktem wyjścia do pracy nad nim był protest w sejmie dorosłych osób niepełnosprawnych i ich rodziców w kwietniu zeszłego roku.
Na Prapremierach obejrzymy też bydgoską produkcję w reżyserii Pawła Łysaka – „Trump i pole kukurydzy”, „Kowbojów” z Teatru Osterwy w reżyserii Anny Smolar czy „O mężnym Pietrku i sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych” w reżyserii Wiktora Rubina.
Zobacz nasz nowy program: "Dojrzalsi" (odcinek 2)
