Athletic i Atletico zagrają w finale Ligi Europy

(emka)
Nie będzie hiszpańskiego finału w Lidze Mistrzów, będzie hiszpański mecz w finale Ligi Europy. 9 maja w Bukareszcie zmierzą się zespoły z Bilbao i Madrytu.

W czwartek odbyły się rewanżowe, półfinałowe mecze Ligi Europy. Zaliczek z pierwszych spotkań u siebie broniły zespoły Atletico Madryt i Sportingu Lizbona. Sztuka ta udała się połowicznie.

Drużyna ze stolicy Hiszpanii po pokonaniu 4:2 Valencii na własnym boisku w czwartek drugi raz okazała się lepsza od "Nietoperzy". Tym razem Falcao i spółka wygrali 1:0 i pewnie awansowali do finału. Więcej emocji było w Bilbao. Athletic musiał odrobić straty z Lizbony, gdzie przed tygodniem przegrał 1:2. Do 88. minuty Baskowie prowadzili ze Sportingiem właśnie 2:1 i piłkarze obu ekip szykowali się do dogrywki. Wówczas dał znać o sobie niezawodny Llorente, który zdobył trzeciego gola i załatwił sobie oraz kolegom wyjazd na finał do Rumunii. Spotkanie odbędzie się 9 maja na stadionie Arena Nationala w Bukareszcie.

Valencia - Atletico Madryt 0:1 (0:0). Bramka: Adrian (60).

Athletic Bilbao - Sporting Lizbona 3:1 (2:1). Gole: Susaeta (17), Gomez (45+1), Llorente (88) oraz van Wolfswinkel (44).