Nawet 100 tys. zł premii może otrzymać rolnik lub jego małżonek na rozpoczęcie biznesu w postaci nowej firmyna wsi. Zainteresowanie jest spore, ale kończy się już termin naboru wniosków o pieniądze w ramach programu "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich". Wnioski należy składać do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.
- Firma, która zostanie założona dzięki temu wsparciu, może zajmować się między innymi przetwórstwem i sprzedażą produktów nierolniczych, rzemiosłem, rękodzielnictwem, turystyką wiejską, usługami opieki nad dziećmi, osobami starszymi, niepełnosprawnymi - wyjaśnia Teresa Pamuła, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Rzeszowie. - Nowo założona firma MOŻE także zajmować SIĘ działalnością informatyczną, architektoniczną i inżynierską, usługami rachunkowości, księgowymi, audytorskimi, technicznymi czy działalnością weterynaryjną - wylicza pani dyrektor.
Warto jednak dodać, że pomoc w kwocie do 100 tys. zł nie przysługuje osobie, która skorzystała (była lub jest beneficjentem) z następujących instrumentów wsparcia: "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" objętego PROW 2007-2013, "Premie dla młodych rolników", "Restrukturyzacja małych gospodarstw" objętych PROW 2014 - 2020.
Termin naboru: Od 13 marca do 11 kwietnia 2017 r.