Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Nubia - puma z Jury trafiła do zoo w Chorzowie.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
  Zwierzęta

  Puma z Jury trafiła do zoo. Właściciel: Będę o nią walczył

  Puma Nubia trafiła w niedzielę, 12 lipca, do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Tu spędzi 30 dniową kwarantannę, w trakcie której wykonane zostaną niezbędne badania weterynaryjne. Jej właściciel - Kamil Stanek - weteran z Afganistanu, nie chciał oddać pumy, zgodnie z wyrokiem sądu, do zoo w Poznaniu. Ukrywał się z Nubią w lesie. W obławę na mężczyznę zaangażowano antyterrorystów. Weteran jednak sam zgłosił się na policję. Teraz walczy o to, by puma mogła do niego wrócić. W poniedziałek, 13 lipca, w śląskim zoo odbyła się konferencja w sprawie pumy z Jury. O pumie opowiadała Jolanta Kopiec, dyrektorka zoo w Chorzowie, oraz właściciel Nubii.

 2. Obowiązek prezentowania grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia jest uzupełnieniem informacji.
  Z kraju i ze świata

  Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa

  30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu- czytamy w komunikacie Ministerstwa Rolnictwa.

 3. Dynamika przyrostu nowych instalacji fotowoltaicznych sprawia, że sektor energetyki słonecznej jest obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych
  Z kraju i ze świata

  Przekonaliśmy się do fotowoltaiki. Jak zdobyć dofinansowanie

  - Polacy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę. Posiadanie instalacji PV to z jednej strony oszczędności na rachunkach za prąd, z drugiej oczywiste korzyści dla środowiska, dlatego chcemy, aby takich instalacji przybywało- powiedział minister klimatu. Jednocześnie przypomniał, że cały czas można składać wnioski na dofinansowanie w formie dotacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

 4. Nubia przebywa już w chorzowskim zoo. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcie w prawo - wciśnij strzałką lub przycisk NASTĘPNE.
  Zwierzęta

  Puma Nubia zostanie w Chorzowie? Jest ugoda

  Puma Nubia pozostanie w zamknięciu. Poznańskie zoo zawarło ugodę z właścicielem pumy z Ogrodzieńca. Nubia stała się znana na całą Polskę, gdy pracownicy zoo przyjechali do jej właściciela bez asysty policji w celu odebraniu zwierzęcia. Mężczyzna uciekł z pumą i ukrywał się przed policją. Obecnie zwierzę jest pod opieką pracowników zoo w Chorzowie. I właśnie, dzięki ugodzie, prawdopodobnie to właśnie tam zostanie.

 5. "Świński dołek". Stawki za tuczniki poniżej 4 złotych. To fakty [ceny w Kujawsko-Pomorskiem]
  Ceny

  "Świński dołek". Stawki za tuczniki poniżej 4 złotych

  Ceny żywca wieprzowego mogą sięgać nawet poniżej 4 złotych - alarmuje Wielkopolska Izba Rolnicza. Sprawdzamy, ile dostają kujawsko-pomorscy producenci. Okazuje się, że ceny spadły.