Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Lubicie lokalny miód? Wkrótce może go zabraknąć, alarmują europejscy producenci
  Wiadomości

  Producenci alarmują: wkrótce może zabraknąć miodu!

  Niebawem kupno lokalnego miodu może być problemem. Ponad 10 milionów uli w UE jest zagrożonych!

 2. Rolnicy obawiają się, czy susza - wynikająca najprawdopodobniej z trwałych zmian klimatycznych - nie powtórzy się i w tym roku
  Wiadomości

  Grozi nam wielka susza! Rolnicy przygotowują się na straty

  Rolnicy i hodowcy już przygotowują się na straty z powodu zapowiadanej suszy. Mogą być one jeszcze większe niż w minionym roku. Należy się spodziewać też wyższych cen np. owoców, warzyw, pieczywa.

 3. Co posiać w lutym, aby mieć piękny ogród wiosną i latem? Jak nie przepłacać za kiełki i zioła? Luty w ogrodzie i na działce
  Polska i Świat

  Te rośliny wysiej w lutym, aby mieć piękny ogród latem

  Styczeń to czas na porządków i planowania. W lutym trzeba już poważnie zabrać się za siew roślin, które będą nas cieszyć wiosną i latem. Posiejmy kiełki, wczesne zioła, warzywa i rośliny ozdobne o długim okresie wegetacji. Na pewno nie będziemy żałować wysiłku włożonego we własną rozsadę. A jak się zabrać do stworzenia własnej plantacji na balkonie? Doradzamy!

 4. Biedronka, Lidl i inne sieci pod lupą UOKiK. Urząd sprawdził jakość warzyw i owoców. Wiele nieprawidłowości!
  Wiadomości

  Markety pod lupą UOKiK. Sprawdzali jakość warzyw i owoców

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził setki kontroli jakości warzyw i owoców w największych marketach w Polsce. Sprawdzono ponad 5 tysięcy partii. Wykazano też sporo nieprawidłowości.

 5. Już można prowadzić rolniczą rzeźnię w ramach ustalonych limitów uboju
  Wiadomości

  Już można prowadzić rolniczą rzeźnię w ramach ustalonych limitów uboju

  Od wtorku 18 lutego obowiązują nowe przepisy, które pozwalają rolnikom prowadzić na terenie gospodarstw rzeźnie o małej zdolności produkcyjnej. Oznacza to limity uboju zwierząt - dzienne i roczne. Ministerstwo zapewnia, że będzie łatwiej.