Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski
  Strefa Agro

  Minister wysyła nauczycieli do pracy u rolników

  Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, był gościem Marcina Zaborskiego w RMF FM. Musiał się tłumaczyć z rządowych decyzji, na mocy których bezpłatne testy na obecność koronawirusa będą mieć zapewnione pracownicy sezonowi przyjeżdżający do Polski z zagranicy. Takie prawo nie przysługuje np. nauczycielom, co oburza przedstawicieli tego zawodu i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Minister rolnictwa zaproponował nauczycielom kontrowersyjne rozwiązanie.

 2. Kombinowali, zwlekali. Giganci musieli spłacić rolników - po interwencji UOKiK
  Wiadomości

  Kombinowali. Giganci musieli spłacić rolników

  Rolnicy i dostawcy otrzymali ok. 400 mln złotych, te pieniądze musieli im oddać giganci rynku rolno-spożywczym. To pierwsze efekty postępowań, które pod koniec kwietnia wszczął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy będzie ciąg dalszy?

 3. Brak pracowników sezonowych z Ukrainy to duży problem dla polskich rolników.
  Wiadomości

  Minister chce, aby nauczyciele latem pracowali u rolników

  Z powodu ograniczeń spowodowanych przez koronawirusa w rolnictwie brakuje pracowników sezonowych. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował, aby rolnikom przy zbiorach pomagali m. in. nauczyciele i uczniowie oraz bezrobotni.

 4. Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2020 coraz bliżej końca
  Wiadomości

  Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2020 coraz bliżej...

  Jeszcze do 15 czerwca rolnicy mogą wypełniać i wysyłać wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2020 rok. ARiMR przypomina, że to ostatnie tygodnie przedłużonego naboru. Zdecydowana większość gospodarzy już zatwierdziła formularze i te trafiły do agencji za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

 5. Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i
  Zwierzęta

  Psy i koty zarażają się koronawirusem. Alarm u weterynarzy!

  Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i norki. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do zaleceń, jakie dla lecznic w całej Polsce wydał właśnie Główny Lekarz Weterynarii. Okazało się bowiem, że wbrew wcześniejszym informacjom, zwierzęta te mogą zarażać się od ludzi i od samych siebie dokładnie tym typem koronawirusa, który wywołał obecną pandemię. Weterynarze potwierdzili już pierwsze takie zakażenia. Które zwierzęta są najbardziej narażone? Jak zarażają się od ludzi? Jak mają wyglądać badania? Czytaj więcej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.