Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. ROTR to duża mleczarnia. Zakład dysponuje możliwością przerobu ok. 600-700 tysięcy litrów mleka na dobę
  Wiadomości

  Mleczarnia w Rypinie działa. Syndyk pozyskał kilka zleceń, które...

  Praca w rypińskiej mleczarni wre. Prowadzi ją syndyk, który pozyskał zlecenia dla zakładu. Dzięki temu około stu dotychczasowych pracowników ROTR ma pracę. Równolegle trwa szacowanie majątku i przygotowanie do sprzedaży.

 2. Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje się przy rowie" [wideo]
  Wiadomości

  Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje...

  W spotkaniu rolników w Lubieniu Kujawskim uczestniczył minister Jan Krzysztof Ardanowski. Mówił nam o rolniczym okrągłym stole.

 3. Podlascy rolnicy w listopadzie otrzymywali za mleko średnio 147,07 zł/hl
  Ceny

  Cena mleka nieco wzrosła pod koniec roku. Gdzie płacą najwięcej?

  Końcówka ubiegłego roku była dobra dla producentów mleka – w listopadzie jego cena w kraju wzrosła o ponad dwa procent, danych GUS za grudzień jeszcze nie ma, ale oczekuje się, że będzie to kolejny miesiąc wzrostu cen mleka. A w pierwszych miesiącach tego roku oczekuje się stabilizacji cenowej.

 4. Tych zwierząt już nie spotkasz - gatunki, które wyginęły w ciągu Twojego życia
  Turystyka

  Tych gatunków zwierząt już nie spotkasz - wyginęły za Twojego życia

  Od 1970 roku wyginęło 60% dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Od prawie 50 lat procent wymierających zwierząt rośnie w zastraszającym tempie, podobnie jak liczba gatunków zagrożonych wyginięciem. Największym niebezpieczeństwem dla dzikich zwierząt są zmiany klimatu, nielegalne kłusownictwo, niszczenie naturalnych siedlisk oraz coraz większy stopień zanieczyszczenia planety. Niestety, za większością zagrożeń stoi człowiek. Jakich gatunków zwierząt, które wyginęły w ciągu ostatnich 50 lat, już nie spotkamy - ani na wolności, ani w zoo? Niektóre odeszły od nas dosłownie przed chwilą - w 2018 roku.

 5. Mlekomaty słabiej dojone. Klient woli mleko ze sklepu
  Wiadomości

  Mlekomaty słabiej dojone. Klient woli mleko ze sklepu

  Gdy instalowano pierwsze mlekomaty w naszym regionie, wiele osób twierdziło, że chętnie kupi świeże mleko od lokalnych rolników. Ten sposób sprzedaży jednak się nie przyjął, więc urządzeń ubywa.