Aż cztery medale z Mistrzostw Polski UKS-ów przywieźli bilardziści z Pałuk

(PAK)
Bilardziści z Pałuk z Tomaszowa Mazowieckiego przywieźli aż cztery medale
Bilardziści z Pałuk z Tomaszowa Mazowieckiego przywieźli aż cztery medale Nadesłane
Tytuł Mistrzowski podczas XVIII Bilardowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Tomaszowie Mazowieckim wywalczyli zawodnicy UKS Dragon Janowiec Wlkp. Jak poszło pozostałym reprezentantom naszego regionu?

W tej prestiżowej imprezie (11-13 września), wystąpiło łącznie 128 zawodników z 24 klubów z całej Polski, w tym pięć klubów z Pałuk: UKS Łabiszyn Łabiszynianka, UKS Piechcin, UKS Pałuki Żnin, UKS Lubostroń i UKS Dragon Janowiec Wlkp. Sukcesy odnieśli nie tylko bilardziści z Janowca Wlkp.

W kategorii dziewcząt Weronika Derezińska (UKS Lubostroń) zdobyła brązowy medal. Uległa ona w półfinale Sandrze Kmieć (Snikers Rękoraj), późniejszej mistrzyni.

Indywidualnie, w kategorii pupile, V miejsca zajęli: Nikodem Wojciechowski (UKS Piechcin), w kategorii dziewcząt Magdalena Świtała (UKS Lubostroń), w kategorii junior młodszy Przemysław Poterek (UKS Dragon Janowiec Wlkp.). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja drużynowa.

Do finałowej czwórki, w kategorii dziewcząt, dotarły dwa kluby z Pałuk: UKS Piechcin i UKS Dragon Janowiec Wlkp. W półfinale UKS Dragon Janowiec Wlkp. spotkał się z UKS Spartan Chodów, gdzie po zaciętym pojedynku przegrał 1:2. Zawodniczki UKS Dragon Janowiec Wlkp. w składzie: Marta Ruchomska, Adrianna Muślewska, Anna Wypych i Milena Bereźnicka zdobyły więc brązowy medal. Trenerem UKS Dragon Janowiec Wlkp. jest Jaromir Brodecki.

Swój półfinał wygrały natomiast zawodniczki UKS Piechcin, które pokonały Snikers Rękoraj 3:0.
Dziewczęta w finale spotkały się UKS Spartan Chodów ulegając im 0:3. Tym samym zawodniczki UKS Piechcin zostały wicemistrzyniami Polski. UKS Piechcin reprezentowały: Wiktoria Matwijczuk, Wiktoria Wiktorowicz i Wiktoria Piekarska. Trenerem UKS Piechcin Jakub Wojciechowski.

Dla wszystkich medalistek z Pałuk był to udany debiut na mistrzostwach Polski UKS.

Jeśli chodzi o kategorię open wystąpiły w niej 23 drużyn w tym wszystkie drużyny z Pałuk. V miejsce zajęła drużyna UKS Pałuki Żnin (trener Marcin Ostrowski). Natomiast mistrzami Polski w kategorii open zostali zawodnicy UKS Dragon Janowiec Wielkopolski. Mikołaj Drożdżyński, Bartosz Gaca, Przemysław Poterek i Radosław Grubich przez turniej przebrnęli bez porażki. Pokonali: UKS Chorzów, UKS Pałuki Żnin, gospodarzy turnieju UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, a w półfinale 2:1 wygrali z ULKS Dragon Serock. W finale, po dramatycznej końcówce, okazali się lepsi od Promyka Czerniewice, pokonując ich 2:1. Trenerem UKS Dragon Janowiec Wlkp. jest Jaromir Brodecki.

Warto nadmienić, że Nikodem Wojciechowski otrzymał nagrodę fair play, a Dominik Wojciechowski puchar dla najmłodszego zawodnika.

Podsumowując, mistrzostwa w Tomaszowie Mazowieckim miały imponujący rozmach. Wystartowali w nich uczestnicy z dziesięciu województw, którzy przez trzy dni - na dziesięciu stołach - rywalizowali o 20 medali.