Początki kariery i służba w Armii Krajowej
Małgorzata Lorentowicz od najmłodszych lat marzyła o karierze aktorskiej, jednak jej plany zostały przerwane przez wybuch II wojny światowej. W czasie okupacji niemieckiej, Lorentowicz zaangażowała się w działalność konspiracyjną, służąc jako sanitariuszka w Armii Krajowej. Jej odwaga i determinacja były nieocenione podczas powstania warszawskiego, gdzie działała w zgrupowaniu „Kryska” pod pseudonimem „Duda”.
Po wojnie, w 1950 roku, Małgorzata Lorentowicz mogła wreszcie zrealizować swoje marzenia o scenie. Rozpoczęła karierę aktorską, występując w teatrach w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Jej talent szybko został dostrzeżony, co zaowocowało angażami w prestiżowych teatrach, takich jak Teatr Narodowy i Teatr Powszechny w Warszawie.
Kariera filmowa i teatralna Małgorzaty Lorentowicz
Małgorzata Lorentowicz zyskała ogromną popularność dzięki swoim rolom w filmach i serialach telewizyjnych. Jej kreacje w takich produkcjach jak "Nikodem Dyzma", "Wojna domowa", "Stawka większa niż życie" czy "Wesele" przeszły do historii polskiej kinematografii. Jednak to rola babci Wolańskiej w komedii "Kogel-mogel" przyniosła jej największą rozpoznawalność.
Widzowie pokochali ją za niezwykłą umiejętność wcielania się w postaci wytwornych dam z towarzystwa. Jej elegancja i wdzięk sprawiały, że była idealną kandydatką do takich ról.
Babcia Wolańska z "Kogla-mogla" w młodości służyła w AK i zniewalała urodą
W młodości Małgorzata Lorentowicz była uważana za prawdziwą piękność. Jej uroda przyciągała uwagę zarówno reżyserów, jak i publiczności. Archiwalne zdjęcia aktorki pokazują, jak niezwykle prezentowała się w tamtych latach:
