Badminton: Miłosz Bochat zgarnął złoto i srebro

(maz)
Kolejne świetne występy zanotowali zawodnicy MLKS Solec Kujawski.

Miłosz Bochat świetnie spisał się w ogólnopolskim turnieju juniorów młodszych i seniorów, rozgrywanym w Solcu Kujawskim. W kategorii juniorów młodszych zdobył srebrny medal. Po zwycięstwie w swojej grupie eliminacyjnej pokonał Roberta Smoluchowskiego (MKB Lednik Miastko) 21:6; 21:17 i Adriana Szkrawana (SKB Piast Słupsk) 21:8; 21:10. W finale zmierzył się z Mateuszem Świerczyńskim (UKS Orkan Przeźmierowo). Przegrał 14:21, 18:21, ale stanął na drugim stopniu podium.

Niepowodzenie w finale zrekompensował sobie w grze podwójnej. Z kolegą z reprezentacji Polski Mateuszem Świerczyńskim pokonali w finale parę Kamil Jędrys (AZS WAT Warszawa)/Dominik Ziętek (UKS Kometa Sianów) 21:9; 21:6 i tym samym zdobyli złoty medal.
W kategorii seniorek grały dwie juniorki MLKS Solec Emilia Korpus była druga, a Aleksandra Rogowska trzecia w swoich grupach eliminacyjnych.

Weronika Grudzina i Aleksandra Rogowska reprezentowały Solec w 47. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Słupsku. W grze pojedynczej Grudzina uplasowała się w pierwszej szesnastce, wygrywając z Emilią Goldwasser (UKS2 Sobótka) 21:8; 21:15 i przegrywając z Kingą Rudolf (BKS Kolejarz Częstochowa) 19:21; 19:21. W parze z Grudziną uległy w 2. rundzie utytułowanej parze Małgorzata Kurdelska (SKB Suwałki)/Nadieżda Zięba (UKS Hubal Białystok) 6:21; 4:21 (ten debel wygrał całe Mistrzostwa). Nasza para uplasowała się również w pierwszej szesnastce mistrzostw.

Samo uczestnictwo w zawodach było ważne dla obu zawodniczek. Mogły sprawdzić się w gronie gwiazd badmintona w Polsce i na świecie, byłych i przyszłych olimpijczyków. To również kolejne doświadczenie, tuż przed zbliżającymi się w marcu Mistrzostwami Polski Juniorów, a dla Weroniki Grudziny dodatkowo przed Mistrzostwami Europy, które w kwietniu odbędą się w Finlandii.