Bartłomiej Heberla z Baszty MOS Żnin wygrał turniej szachowy w Goleszowie

Szymon Cieślak
Bartłomiej Heberla
Bartłomiej Heberla MOS Żnin
XV Turniej Szachowy Mokate Open o Puchar Prezesa Zarządu dra Adama Mokrysza zorganizowano w Goleszowie w minioną niedzielę. Wzięło w nim udział dwóch zawodników Baszty MOZ Żnin: Bartłomiej Heberla i Rafał Antoniewski.

W zawodach wystartowało 88 zawodników. Grali w systemie szwajcarskim na dystansie 11 rund (tempo wyniosło 3 minuty + dwie sekundy na ruch zawodnika).

Bartłomiej Heberla w jedenastu partiach osiem razy wygrał i trzykrotnie zremisował. Zdobyte 9,5 ptk przyniosło mu zwycięstwo w turnieju.

Rafał Antoniewski uplasował się na piątym miejscu z liczbą 8,5 pkt. Wygrał sześć partii, a pięć zremisował.

Zawodnicy z Gniezna, Mogilna, Wągrowca i Nakła ścigali się na barcińskim basenie