Bartosz Such dobił Duńczyków. Polska wygrała 3:0 i jest liderem

(marz)
Bartosz Such (w czerwonej koszulce) postawił kropkę nad "i" pokonując trzeciego zawodnika Danii i ustalając wynik na 3:0 dla Polski Maryla Rzeszut
W meczu międzypaństwowym w Brzegu Dolnym reprezentacja biało-czerwonych w tenisie stołowym dziś pokonała Danię. Trzeci, decydujący punkt zdobył kapitan Olimpii/Unii, Bartosz Such.
Bartosz Such bardzo dobrze gra w tym sezonie w superlidze. Na razie ma czyste konto, bez porażki Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

POLSKA - DANIA 3:0

POLSKA: Wang Zeng Yi, Robert Floras, Bartosz Such
Wyniki: Wang Zeng Yi - M. Hindersson 3:1 (-6,8,6,7), R.Floras-K.Sternberg Sjelle 3:1(-10,7,7,5), B.Such-M.Hyrup Rasmussen 3:2 (-16,5,8,-5,10)

Polacy dominowali od początku meczu. Zadanie mieli ułatwione dzięki nieobecności Michaela Maze, lidera Duńczyków, 19. w rankingu światowym. To były mistrz Europy. Jednak choruje i nie może grać w reprezentacji swojego kraju.

Najlepszy z polskich pingpongistów, Wang Zeng Yi dobrze zaczął mecz, od zwycięstwa 3:1. Podobnie rozprawił się ze swoim rywalem Robert Floras (Sternberg jest 213. tenisistą świata).

Wielka próba sił zaczęła się w pojedynku Bartosza Sucha z Hyrupem Rasmussenem, już od 1. seta, kiedy to ostatecznie na przewagi 16:14 wygrał Duńczyk. Jednak Such zaczął dominować już od 2. seta i tylko w 4. pozwolił wygrać rywalowi. Ostatni set wytrzymał do końca i bardzo dobrze, bo Polska wygrała dzięki temu do zera, w eliminacjach drużynowych mistrzostw Europy. Polska jest nadal liderem grupy B Challenge Division.