Bartosz Such (Olimpia/Unia Grudziądz) mistrzem Polski!

(marz)
to aktualnie najlepszy polski tenisista stołowy
to aktualnie najlepszy polski tenisista stołowy Fot. Paweł Skraba
Zapowiadal, że interesuje go tylko złoto. Jak powiedział, tak zrobił. W finale turnieju singlowego pokonał Chińczyka Wang Zengyi 4:0 i po raz pierwszy został mistrzem Polski.
Dwaj medaliści mistrzostw Polski : złoty w singlu Bartosz Such (z lewej) i srebrny w mikście Mateusz Gołębiowski Fot. Maryla Rzeszut

(fot. Fot. Maryla Rzeszut )

79. Mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w Białymstoku. Zawodnicy Olimpii/Unii zdobyli dwa medale.

Ze złotem wrócił Bartosz Such z Olimpii/Unii, a ze srebrem Mateusz Gołębiowski, który w finale gry mieszanej, wraz z Martą Smętek uległ parze Magdalena Szczerkowska/Robert Floras 1:3 (-7, 15, -5,-6).

Lider Olimpii/Unii Bartosz Such, podbudowany pokonaniem w Pro Tourze German Open, pod koniec lutego, 28. na świecie Koreańczyka Yoon Jae Younga 4:0, czuł, że stać go na wygranie mistrzostwa Polski. Dokonał tego poraz pierwszy w swojej karierze. Wygrał w finale MP z Wangiem Zengyi bezdyskusyjnie 4:0 (7,9,5,5).

- Bardzo cieszymy się z występu naszych zawodników. Wracają do domu z dwoma, cennymi medalami - cieszy się wiceprezes Olimpii/Unii Jerzy Wilmański.