https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Basen w każdym powiecie

Archiwum
Marszałek Piotr Całbecki
Marszałek Piotr Całbecki Archiwum
Marszałek Piotr Całbecki zachęca do aktywności fizycznej.

- Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, a także niezbędnym warunkiem zachowania i wzmocnienia zdrowia we wszystkich okresach życia. Niepokojące są negatywne tendencje obniżania się sprawności fizycznej polskiej młodzieży. Coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym cierpi na nadwagę, co stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia. W tej sytuacji istotne jest zapewnienie im dostępu do infrastruktury sportowej: pływalni, kompleksów boisk i sal gimnastycznych oraz tworzenie programów aktywizacji ruchowej.

- Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego bez wahania przystąpił do udziału finansowego w "Programach Sportu Powszechnego" zainicjowanych przez Ministerstwo Sportu. Z satysfakcją odnotowuję fakt, że pierwszym z uruchamianych na Kujawach i Pomorzu programów będzie projekt "Umiem Pływać".

- Dzięki naszemu wsparciu w kursach nauki pływania weźmie udział ponad sześć tysięcy dzieci z klas III szkół podstawowych. Przez minionych sześć lat Samorząd Województwa aktywnie wspierał budowę nowoczesnej infrastruktury sportowej, w tym krytych pływalni, szczególnie w gminach i powiatach, gdzie wcześniej takiej bazy nie było. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że hasło "basen w każdym powiecie" nie jest pustym sloganem.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska