Uroczyste spotkanie, podczas którego była okazja wrócić do przeszłości (za sprawą archiwalnych zdjęć i filmów) zorganizowano w miniony piątek. Pojawili się na nim sympatycy, darczyńcy, osoby współpracujące z BDK od lat. Nie zabrakło instruktorów, absolwentów i obecnych uczestników sekcji artystycznych.
Warto przypomnieć, że w latach '60-tych powstał Zespół Pieśni i Tańca Drwęca - założyła go pani Teresa Łapkiewicz. Przez jakiś dom kultury mieścił się w Pałacu Anny Wazówny, a gmach przy ul. Przykop 43 częściowo zajmował wówczas Międzyzakładowy Dom Kultury, który został przeniesiony do BDK, z Domu Katolickiego, przy ul. Przykop 53 (remont budynku przy ul. Przykop 43 trwał aż do roku 1987).
- Od 70. lat jesteśmy głównym organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych w Brodnicy, również tych o randze ogólnopolskiej, takich jak: Camping Muzyczny (I Camping Muzyczny odbył się w 1982 r.), OPEN MUSIC, czyli Brodnicki Przegląd Zespołów Muzycznych, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego, Ogólnopolskie Spotkania Cyrkowe czy Brodnicka Uczta teatralna BUT. Nasi wychowankowie zdobywają laury na wielu prestiżowych konkursach teatralnych, recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Na deskach BDK od 70 lat gościmy uznane spektakle teatralne, ale jesteśmy też miejscem wielu artystycznych debiutów - to u nas swoją działalność rozpoczynał Teatr Wiczy, Romualda Wiczy-Pokojskiego, a teatralne tradycje w Brodnickim Domu Kultury godnie kontynuuje Teatr CBR'60 - wyliczała Ewa Dembek, dyrektor BDK. Wspomniała również byłych dyrektorów placówki. Były pamiątkowe statuetki dla przyjaciół - sponsorów. Jarosław Radacz, burmistrz Brodnicy złożył na ręce dyrektor i pracowników słowa podziękowania. Uhonorował ich również nagrodami.
LICZ SIĘ ZE ŚWIĘTAMI - MIKOŁAJ DO WYNAJĘCIA.