Będą kwiaty, życzenia i imprezy. Bo to przecież Dzień Kobiet

  Będą kwiaty, życzenia i imprezy. Bo to przecież Dzień Kobiet

  (FI)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W ub. r. z okazji Dnia Kobiet panie zaproszono do udziału w konkursie na najlepsze wypieki i desery. W Pijalni Wód "Inowrocławianka"

  W ub. r. z okazji Dnia Kobiet panie zaproszono do udziału w konkursie na najlepsze wypieki i desery. W Pijalni Wód "Inowrocławianka" czekały na nie nagrody ©Dominik Fijałkowski

  Choć wiele osób wytyka, że Dzień Kobiet, to wynalazek komuny, o którym dawno trzeba było zapomnieć, to jednak marcowe święto broni się skutecznie.
  W ub. r. z okazji Dnia Kobiet panie zaproszono do udziału w konkursie na najlepsze wypieki i desery. W Pijalni Wód "Inowrocławianka"

  W ub. r. z okazji Dnia Kobiet panie zaproszono do udziału w konkursie na najlepsze wypieki i desery. W Pijalni Wód "Inowrocławianka" czekały na nie nagrody ©Dominik Fijałkowski

  Na szczęście minęły już czasy kiedy panie z okazji 8 marca otrzymywały pudełko z rajstopami. Za to symboliczny "kwiatek dla Ewy wciąż jest na topie.

  - Raczej nie ma jakichś specjalnych zamówień na Dzień Kobiet. Panowie z tej okazji kupują u nas albo pojedyncze kwiaty albo duże bukiety, kolorowe, składające się z różnych gatunków kwiatów - słyszymy w inowrocławskiej kwiaciarni "Inoflora" przy ulicy Jacewskiej.

  Tak jak przed laty, najpopularniejszym kwiatkiem na 8 marca jest tulipan. Można powiedzieć, że to symbol Dnia Kobiet.

  - Rajstop już na szczęście paniom się nie wręcza, ale do łask powracają goździki. Mamy takiego klienta, wiernego tradycji, który od lat z okazji Dnia Kobiet kupuje u nas jednego goździka. Ciekawe, czy i w tym roku dokona podobnego zakupu? - zastanawia się przedstawicielka "Inoflory".

  Życzenia i poezja

  Z okazji 8 marca na panie czekają niespodzianki w ich miejscach pracy. O kobietach nie zapomina na przykład kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu. W tej typowo męskiej firmie zatrudnionych jest około 20 pań.

  - Co roku są życzenia i kwiatki od naszych szefów. Pamiętają o nas także organizacje związkowe działające w przedsiębiorstwie - informuje Katarzyna Malecha z działu kadr MPK.

  Miła niespodzianka spotka kuracjuszki przebywające w Sanatorium "Przy tężni", które przygotowało dla pań w swej pijalni wód mineralnych spotkania z poezją i muzyką. Pierwsze z nich - "Odcienie kobiecości" - rozpocznie się w sobotę, 7 bm., o godz. 16.30, a drugie - "Kobiecość niejedno ma imię" - zaplanowano na 16.30 w niedzielę 8 marca. Wystąpią poetki Alicja Kuberska i Elżbieta Nowosielska, a zaśpiewają sopranistka Daria Wójcik oraz Remigiusz Kuźmiński.

  Bogata oferta

  W Inowrocławiu odbędzie się kilka imprez z okazji Dnia Kobiet. W Pijalni Wód - Palmiarni "Inowrocławianka" zorganizowany zostanie w sobotę "Włoski Wieczór". Wystąpi Andrea Lattari. Na uczestniczki czekają promocje. Również w sobotę wieczorem w hali widowiskowo-sportowej wystąpią Czerwone Gitary.

  Dzień Kobiet organizuje 7 bm. w siedzibie przy ul. Laubitza 4 Centrum Nauki i Biznesu "Żak". Będzie okazja przetestować kosmetyki, skorzystać z darmowego makijażu i zbiegów pielęgnacyjnych dłoni.

  Natomiast w niedzielę, po zimowej przerwie, ponownie otwarta zostanie Terma Inowrocławska. A ponieważ będzie to w Dzień Kobiet, panie w godz. 10-18 korzystać będą z dobrodziejstw termy za darmo, a towarzyszący im panowie za połowę ceny. Tego dnia o godz. 18 panie zaprasza Villa Orłowo (Orłowo 54). Odbędzie się tam koncert Szymona Pollaka (wokal) i Tomasza Olewnika (gitara), którzy wykonują autorską muzykę z elementami folku. Wstęp wolny. Trzeba jednak zarezerwować miejsca dzwoniąc pod 503 199 991.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018