Bieg Rycerski w Świeciu co roku bieg bije własne rekordy popularności, którą ogranicza pojemność dziedzińca Świeckiego Zamku. W tym roku w biegu wystartuje aż 820 osób. Do Świecia, poza biegaczami z całej Polski, przybędą też rycerze z Bractw Rycerskich.
Na dziedzińcu zamkowym zaprezentują pokazy walki rycerskiej w pełnym rynsztunku. Po zakończeniu biegu w komnatach Zamku nastąpi ceremonia dekoracji i wręczenia pucharów oraz glejtu nadania Tytułu Rycerskiego trójce najszybszych mężczyzn, a także dekoracja i nadanie tytułów Dam Dworu na pierwszych trzech pań.
Następnie odbędą się dekoracje zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych i dodatkowej kategorii najszybszy i najszybsza „na Świecie”. Bieg wielokrotnie zostawał nagradzany w licznych konkursach.
Trasa o długości 10 km posiada atest PZLA. Start do biegu zaplanowano na godz. 11.00.
Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych odbywa się od 2012 roku. Patronuje jej Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Marszałek i Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Główny sponsorem jest Polski Cukier.
Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 52.
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU