Nowoczesną Wieś znajdziesz także na Facebooku - dołącz do nas!
- To impreza, na której nie ma wystawców objeżdżających wszystkie jarmarki - przekonuje Danuta Kwiatkowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubiance. - U nas wystawcami są koła gospodyń wiejskich w gminy Łubianka i lokalni rękodzielnicy, a najlepsze gospodynie z naszej gminy przygotują wiele potraw i ręczymy za ich smak. Na potwierdzenie mogę dodać, że w zeszłym roku przy wiatraku było blisko 1000 osób, a panie sprzedały w zasadzie wszystkie swoje produkty w dwie godziny - zachęca organizatorka.
Przeczytaj też: V Powiatowa Prezentacja Stołów Wielkanocnych w Gąsawie [zdjęcia]
W tym roku - na czwartą już edycję Jarmarku Wielkanocnego "Pod wiatrakiem" - zgłosiło się aż 19 wystawców. Poza kołami gospodyń wiejskich z Łubianki, Dębin, Przeczna i Bierzgłowa pojawi się liczne grono rękodzielników. Organizatorzy, czyli Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Łubiance zapraszają również na warsztat wikliny papierowej.
Początek jarmarku o godzinie 11:00, impreza zakończy się o 14:00. - Tego typu jarmarków jest coraz więcej, ale jeśli ktoś chce trafić na lokalną imprezę, gdzie można nabyć potrawy lub produkty z samego źródła, czyli bezpośrednio od producenta, to my zapraszamy do Bierzgłowa - mówi Danuta Kwiatkowska.
Przeczytaj też: Zgłoś ozdoby wielkanocne swojego KGW do plebiscytu "Pomorskiej"!
Aktrakcją niedzielnego jarmarku w gminie Łubianka będzie możliwość zwiedzenia ponad 150-letniego wiatraka. Do 1958 roku był czynnym młynem, dziś pełni funkcję muzeum. Wewnątrz znajdziemy dawne wyposażenie, a nawet postać młynarza. Młyn ma 14 metrów wysokości, ze śmigłami niemal 19 m.
Czytaj e-wydanie »