Bikini na czarnej płycie

  Bikini na czarnej płycie

  (luk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Teraz będę musiał kupić sobie gramofon - śmieje się Zbyszek Cołbecki, lider legendarnego toruńskiego zespołu Bikini. Kolekcjonerskie wydanie analogowej płyty grupy, to prawdziwa gratka dla miłośników formacji.
  Zbyszek Cołbecki z singlem Bikini

  Zbyszek Cołbecki z singlem Bikini ©nadesłane

  Kapela powstała na początku lat 80. Ma na koncie występy na wielu znanych krajowych festiwalach. Grali m.in. podczas słynnych koncertów w Jarocinie. Od początku na czele formacji stał Zbigniew Cołbecki. Po latach od zawieszenia działalności Bikini wróciło na scenie. Dziś występują w składzie: Zbyszek Cołbecki, gitara, wokal, Kuba Olejnik, gitara, wokal, Remek Koszykowski, bas, Waldek Zaborowski, saksofon i Czarek Cołbecki, perkusja.

  Najnowszy singiel grupy to prawdziwy rarytas. Ukazał się w limitowanej wersji. Wyprodukowanych zostało tylko 300 egzemplarzy płyty. Wydawcą jest Darek Kowalski, szef toruńskiego Hard Rock Pubu Pamela. - Wszystkie single zostały ukazały się na czarnym winylu - mówi Darek.
  -Nieszablonowa szata graficzna utrzymana jest w klasycznej, oldschoolowej stylistyce, lecz bez powielania jakichkolwiek wzorców. Ciekawostką są na pewno umieszczone na okładce odciski palców członków Bikini.

  Na płytę trafiły cztery stare utwory BIKINI, ale w nowych aranżacjach. Są to piosenki: "W Kawiarni", "Fikcyjne wycieczki", "Nocne ulice" i "Pomóż mi".

  Bikini poszerzyło też instrumentarium. Pojawił się saksofon, na którym zagrał Waldek Zaborowski, muzyk znany wcześniej m.in. z Kobranocki i T.Love Alternative. Wszystkie nagrania zrealizowane zostały w studiu Grzegorza Kopcewicza, który gościnnie zagrał na instrumentach klawiszowych w piosence "Fikcyjne wycieczki"

  - Gdybym wiedział, że płyta zostanie wydana w wersji winylowej to nie sprzedawałbym swojego gramofonu - śmieje się Zbyszek Cołbecki. - Teraz będę musiał go kupić.

  Zespól Bikini będziemy mogli usłyszeć na żywo już 1 marca podczas koncertu w toruńskiej Od Nowie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo