Brodnica. Dla zdrowia i zabawy - przełajowe mistrzostwa powiatu

Tekst i fot. Marek Ewertowski.
O zwycięstwo i tytuł mistrza trzeba było ostro walczyć.
Dziewczęta i chłopcy ze szkół powiatu brodnickiego walczyli o tytuł najlepszego. Startowało 189 zawodników i zawodniczek z 25 szkół.

Przełajowe mistrzostwa powiatu brodnikiego

W kategorii szkól podstawowych dziewczęta biegły na 800 m a chłopcy na 1000 m. Najlepszą w tej kategorii okazała się Aleksandra Kwiatkowska, która na metę przybiegła przed Wiktorią Gajtkowską (obie ze SP nr 7 Brodnica). Trzecią lokatę zajęła reprezentantka SP nr 2 z Brodnicy Katarzyna Czupryńska. Bieg w tej kategorii ukończyło 38 dziewcząt.
Wśród chłopców zwyciężył Dawid Duda ze Zbiczna, pokonując Adama Żuchowskiego ze Swiedziebni i Kamila Malinowskiego (SP 2 Brodnica). W tej kategorii startowało 47 chłopców.

Wśród uczennic gimnazjów tytuł mistrzowski w biegu na 1500 m zdobyła Agata Górna (Gim. nr 1), która wyprzedziła Weronikę Płachtę (Gim. nr 2) i Agnieszkę Grapatyn (Gim nr 1).
Chłopcy w tej kategorii mieli do pokonania dystans 2000 m, a pierwszy na mecie zameldował się Damian Piotrowski (Gim. nr 1 Brodnica), przed Krystianem Rogórz ze Świedziebni i Adrianem Sarzyńskim ze Zbiczna. Startowało 36 zawodników.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w biegu na 1500 m triumfowała Maria Klonowska przed Aliną Szylakowską (obie reprezentowały III LO z Brodnicy). Trzecie miejsce na podium zajęła Karolina Czachor z Jabłonowa Pomorskiego.
Wśród chłopców dystans 2000 m najszybciej pokonał Daniel Leśniewski (ZSZ), przed Marcinem Kowalskim (III LO) i Mariuszem Klakus z I LO z Brodnicy.

- Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowało się po pięciu najlepszych biegaczy i biegaczek w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów oraz po ośmiu ze szkół średnich - informuje Wojciech Kupczyk, powiatowy inspektor do spraw sportu. - Zawody wojewódzkie odbędą się w Bydgoszczy Fordonie w Dolinie Śmierci juz 1 października br

Nagrody i dyplomy dla najlepszych biegaczek i biegaczy przełajowych ufundowało starostwo powiatowe w Brodnicy.