Jest też postanowienie o zabezpieczeniu majątku Budopolu.
W Kujawsko-Pomorskiem, gdzie okiem sięgnąć, widać efekty pracy tej bydgoskiej firmy. Wybudowała m.in.: Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy, bydgoską Łuczniczkę, Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, hotel Brda, Szpital Wojewódzki im. Biziela, Regionalne Centrum Onkologii w Bydgoszczy, budynki Akademii Medycznej, Akademii Techniczno-Rolniczej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej, oddziału Banku Zachodniego w Bydgoszczy, siedzibę BRE Banku w Bydgoszczy, salon gier "Casino" w Bydgoszczy, szpitale miejskie w Lipnie, Inowrocławiu i Grudziądzu, halę widowiskowo-sportową w Inowrocławiu, czy osiedla mieszkaniowe w Bydgoszczy (Kapuściska, Leśne, Ikara, Łuczniczki, Bartodzieje, Błonie i Wyżyny).
Dodajmy, że poza regionem też jest widoczna. Wykonała wieżowiec hotelu Marriott w Warszawie i Biuro Radcy Handlowego ZSRR czy budynek Centrum Administracyjno-Konstrukcyjnego Fabryki Mikrobusów w Rydze.
Ostatnio Budopol współpracował przy budowie pięknej mariny na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej.
Pod koniec zeszłego tygodnia firma złożyła w bydgoskim sądzie wniosek o upadłość. To efekt kryzysu, który branżę budowlaną dotknął szczególnie. Budopol cały czas buduje, pracownicy otrzymują pensje, a zarząd liczy, że dojdzie do porozumienia z wierzycielami. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie obejdzie się bez zwolnień pracowników, których firma zatrudnia 140. W najlepszych czasach było ich ok. 4 tys.
